Apple’dan iPhone Maliyetini Düşürmek İçin İlginç Hamle

apple-iphone-maliyetini-dusurmek-icin-ilginc-hamle

Apple’ın düşük fiyat etiketine sahip olacak olan iPhone modeli önemli bir özellikten yoksun halde gelebilir. İşte Apple’ın yeni iPhone modelinde kullanmayacağı o özellik. 

teknik destek <

Apple’a yakınlığıyla bilinen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz ocak ayında Apple’ın 2018 yılında üç yeni iPhone modeli tanıtacağını söylemişti. Tanıtılacak olan yeni iPhone modelleri hakkında bilgi veren Kuo, yeni tanıtılacak olan iPhone modellerinden birisinin hem iPhone X hem de iPhone 8 özelliklerini kullanacağını ve ekran boyunun 6.1 inç olacağını belirtmişti. Tanıtılacak olan diğer iPhone modellerine göre daha düşük fiyat etiketine sahip olacak olan 6.1 inç ekran boyutuna sahip iPhone modelinin maliyetinin düşürülmesi bazı özelliklerden yoksun olacağı aktarılmıştı. Kuo Apple’ın 6.1 inç boyutunda iPhone’da maliyeti düşürmek için 3D Touch özelliğini kullanmayacağını ve bu sayede yeni iPhone modelinin maliyetini düşük tutacağını açıklamıştı. Kuo’nun bu açıklamasının ardından ucuz iPhone hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. 

Uygun Fiyatlı iPhone Hakkında Son Dedikodular

Apple’a yakın bir başka kaynak olan MacRumors tarafından yapılan haberde Ming-Chi Kuo’nun yeni iddialarına yer verildi. Kuo’ya göre Apple’ın 6.1 inç ekran boyutuna sahip olan iPhone modelinin yenilenmiş bir ekranla geleceğini ve bu yenilenmiş ekranların Apple’a olan maliyetinin ürün başına 23 dolar ile 26 dolar arasında arasında artış göstereceğini belirtti. Kuo, Apple’ın ucuz iPhone modelinin bu fiyat artışından etkilenmemek için farklı yollara başvurduğu ve atılacak olan en mantıklı adımın 3D Touch özelliğinin kaldırılması fikrinin ön plana çıktığını belirtti. 

Ucuz iPhone modeli hakkında iddialarına devam eden Kuo 6.1 inç ekran boyutuna sahip olacak olan iPhone modelinin Cover Glass Sensor (CGS) olarak adlandırılan Cam Kaplama Sensörü olarak nitelendirilebilecek olan bir teknolojiye sahip olacağını belirtti. Yeni teknolojiyle birlikte 6.1 inçlik iPhone’un ekranının daha hafif ve darbelere karşı daha dayanıklı olacağı düşünülüyor. Kuo’ya göre Apple bu hamleyle iPhone’un dokunma modülünü görüntü panelinden cam yüzeye kaydıracağını belirtirken, yeni iPhone’un “ince film sensör” adı verilen bir parçaya sahip olacağını dile getiriyor. Kuo bu sensörün ne işe yaradığını şimdilik bilmediğini belirtiyor. 

3D Touch Teknolojisi İlk Olarak iPhone 6s Modelinde Kullanıldı!

İlk olara iPhone 6s modelinde kullanılan “3D Touch” teknolojisi kullanıcıların ekrana farklı sertlikte dokunmasıyla yeni özelliklerden yararlanmasını sağlıyordu. iPhone’un ekranları kullanıcıların ekrana bastığı şiddeti algılayabiliyor ve kullanıcılara kısa yoldan pek çok işlemi gerçekleştirme imkanı sunuyordu. Apple’ın ucuz iPhone modelinde 3D Touch özelliğini kaldırması bazı tüketiciler tarafından sorun yaşatmayabilir. Zira tüketicilerden bazıları iPhone’larında bulunan 3D Touch özelliğini gereksiz bulduklarını ve hiç kullanmadıklarını belirtirken bazı kullanıcılar ise 3D Touch teknolojisinin çok yararlı olduğunu ve sürekli olduklarını belirtiyor. Bir diğer yandan Apple’ın dokunmasız hareket kontrolleri ve kavisli ekran teknolojisi için yeni bir teknoloji geliştirdiği de gelen haberler arasında. 

Apple Dokunmasız Ekran Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor!

Apple’ın dokunmasız ekran teknolojisinin geliştirilmesinde sona yaklaştığı ve bu ekran teknolojisine sahip iPhone modellerinin çok yakın bir tarihte tanıtılabileceği aktarılırken yeni iPhone’ların artık 3D Touch ekran teknolojisine sahip olmayacağı düşünüyor. 

müşteri hizmetleri