İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan Kablosuz Yeni Manyetik Kulaklık Geliyor

Apple, Amerika Birleşik Devleti Patent ve Marka Ofisi (USPTO) üzerinden iPhone’lar için hem kablolu hem de kablosuz modda kullanılabilen, manyetik ve sökülebilir kulaklık için bir patent aldı. Apple’ın bu yeni patenti, iPhone 7 veya sonraki iPhone’larda kalkacak olan 3.5 mm kulaklık girişinin ve akabinde şarj girişi ile birleştirilecek olan özel giriş ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmış olabilecek bir kulaklık üzerinde çalışıyor gibi duruyor.

teknik destek

Kablosuz modu bulunan bu özel kulaklık, tıpkı Beats Solo2 gibi bir bağlantı noktası mantığına sahip. Kulaklığı hem kablosuz hem de kablo bir şekilde iPhone’unuza bağlayabiliyorsunuz.

 

Kablolu modda, kulaklık manyetik bir bağlantı ile de şarj edilebiliyor. Kabloyu özel bağlantı aparatından kolay bir şekilde çıkartılabiliyor ve kulaklık doğrudan kablosuz modunda kullanabiliyorsunuz.

apple-earpods-kablosuz-kulaklik

Genel olarak konuşmak gerekirse, Apple’ın mevcut EarPods kulaklıklarını bu şekilde yenileyecek olması kesinlikle iPhone kullanıcılarını memnun edecek gibi duruyor. Yine de kulaklıkların sadece iPhone 7 veya sonraki nesil iPhone’larla uyumlu olması söz konusu denilebilir. Çünkü mevcut iPhone’larda 3.5 mm kulaklık girişi mevcut ve Apple bu girişi kaldırırsa yeni kulaklık şarj girişi ile entegre şekilde çalışabilir. Bu da yeni nesil iPhone’larla kullanılabilir olması anlamına geliyor. Ancak tam bu noktada Apple’ın kablosuz bağlantı fikri kurtarıcı olabilir ve eski iPhone’larda kulaklığın kullanılabilmesinin önünü açabilir.

Apple’ın bu fikrinin ilk olarak 2011 yılı Mart ayında konuşulduğunu da hatırlatalım. Yani bu aslında yeni bir gelişme değil. Ayrıca bu tip gelişmelerin %100 uygulanabilir olmak zorunda olmayacağını da belirtelim.

müşteri hizmetleri