İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan Katlanabilir iPhone Patenti

Önümüzdeki yıl için yeni nesil iPhone’dan tasarım anlamında beklentiler oldukça yüksek. Ancak Apple’ın gelecek nesil iPhone veya iPhone’lar için daha da özel planları var gibi duruyor. Şirket katlanabilir iPhone patenti ile gündeme gelmiş durumda.

teknik destek

Bugün ortaya çıkan patentle Apple’ın esnek görüntüleme cihazları başlıklı bir patent aldığı ortaya çıktı. Esnek OLED ekrana sahip iPhone’un tavir edildiği patentte, telefonun tam ortasından katlanabildiği görülüyor.

Apple cihazın elastikiyeti ile bilinen nikelin, titanyum alaşımı ve nitinılden üretilebileceğini önermektedir. Bu şekilde cihaz kullanılmadığında veya istenildiğinde ortadan katlanabilecek. Muhtelif bileşenlerin ise cihazın alt ve üst kısmına yerleştirildiği görülüyor.

img_0265

Apple’ın ayrıca cihaz için birden fazla tasarım önerdiği görülüylor. Katlanabilir ekranlı bir modele ek olarak şirket cihazın katlanmış haldeyken bile kullanılmasına izin veren başka bir seçenekten bahsediyor.

Kapaklı telefonların geçmişte kaldığını düşündüğümüzde Apple’ın böyle bir tasarımla iPhone ile gelmeyeceğini söylemek mümkün. Şirketin patentinde dikkat çeken tek detayın günümüz iPhone’larına ek olarak koruma sunabilecek yapıya sahip olması.

Her zaman olduğu gibi, Apple sık sık aldığı patentleri ile gündeme gelmektedir. Bu patentin gelecekte böyle bir iPhone modelini göreceğimize dair bir garantisinin olmadığını söyleyelim.

müşteri hizmetleri

Bir yorum

  1. Emre Emre 23 Kasım 2016

    Bir sürü patent aldı ama icraat sıfır.. Kalitesine işletim sistemine lafım yok ama teknolojinin gerisinde seyrediyor.. Aldığı patentlerin hakkını versinler… (iPhone 7 Kullanıcısıyım)

Yorumlar kapatıldı.