Apple’dan MicroLED ekran projesi için milyon dolarlık yatırım!

microled-810×507

Teknoloji devi Apple, son günlerde büyük bir AR-GE yatırımlarından birisini yapıyor. Son nesil MicroLED ekran üretimine girişen Apple, çoktan kollarını sıvamış ve gizli kapılar arkasından projesini yürütürken ilk detaylar sızdırıldı.

teknik destek <

Bloomberg, Apple’ın çok büyük bir projeye girişerek kendi ekranını üreteceğini söyledi. Sizlerinde az çok bildiği gibi iPhone ve diğer birçok ürün için ekran üretimi yerine Samsung ve LG’den tedarik edildiği bir gerçek. Bu duruma en büyük örnek ise iPhone X satışları oluyor. Satılan her iPhone X modelinde Apple’dan çok Samsung kazanıyor. Çünkü ekran panelleri Samsung’a ait.

Apple, artık koltuğunu daha sağlam hale getirmek ve rakiplerinin önüne geçmek için yeni adımlar atmaya çoktan başlamış gibi. Kendi ekranını üretmek isteyen Apple hakkında son detaylar geldi. Şirket milyon dolarlık yatırım yapıyor.

T159 kod adıyla gizli planda olan yeni ekran projesinde üretilen ekranlar iPhone ve Apple Watch için kullanılacak.

MicroLED

Bu yeni ekran MicroLED teknolojisi, OLED ekrana göre çok daha parlak ve az enerji tüketiyor. Ayrıca kullanıldığı cihazların gövdesi çok daha ince olmasına olanak sağlıyor.

Ancak microLED’li iPhone modellerinin görmemiz için 3-5 yıl daha bekleyeceğiz gibi duruyor.

müşteri hizmetleri