İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan Şarj Olayını Değiştirecek Patent: Universal Manyetik Adaptör

Gerek yaptıkları gerekse yapmak için planladıkları adına aldığı patentlerle her daim teknoloji severleri şaşırtan Apple’dan şarj noktasında da değişimi beraberinde getirecek bir patent gün yüzüne çıkmış durumda. “Universal Manyetik Adaptör” olarak adlandırılan MagSafe ile tek tip bağlantı noktası elde edilebiliyor ve her cihaz için farklı şarj girişleri veya şarj kabloları ile uğraşma devri kapanıyor.

teknik destek

Tek bir bağlantı noktası şarj adaptörü olarak da nitelendirebileceğimiz bu patent ile Apple’In gelecek nesil cihazları için büyük ipucu veriyor olabilir. Apple’ın Universal Manyetik Adaptör ile en büyük hedefinin farklı adaptörler ve kablo karmaşasını ortadan kaldırmak olduğu açık.

Bunun iPhone’larda, Mac’lerde, iPad’lerde hatta ve hatta Apple Watch’larda özetle tüm Apple cihazlarda uygulandığını düşünebiliriz. Bu şekilde tek bir şarj adaptörü ve kablosu ile hiçbir sorun yaşamadan şarj etmek mümkün olacak diyebiliriz.

Apple’ın bu tip patentlerinin kesinlikle görüleceğini düşünmek mümkün değil. Apple gibi teknoloji şirketleri sık sık aldıkları patentlerle gündeme gelebiliyorlar ve bunların pek çoğu sadece fikir patenti olarak bir köşede durabiliyor.

müşteri hizmetleri