İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan Şeftali Emojisine İnce Ayar

Apple şu anda iOS 10.2 beta çalışmalarını sürdürüyor ve birçok yeni emoji iOS 10.2’nin ilk betası ile tanıtılmış durumda. Apple çok daha gerçekçi ve canlı bir emoji görünümü için pek çok emojisini de elden geçirmiş durumda. Elbetteki bunun en önemli nedenlerinden birisi macOS. Bir iPhone’a göre çok daha büyük emojiler macOS’ta kullanılabiliyor çünkü.

teknik destek

iOS 10.2 ile hayatımıza pek çok gıda emojisi girecek ve eski emojilerde elden geçirilmiş durumda. Ancak her nedense hepsinden çok daha fazla dikkat çeken bir emoji söz konusu. Şeftali emojisi. İlk iOS 10.2 betası ile gelen yeni tasarımlı şeftali emojisi daha sonra yayınlanan iki beta güncellemesiyle de değişimini sürdürdü.

Aslında bu değişim kullanıcı tepkilerinden kaynaklanıyordu. iOS 10.2 beta 1 ile gelen şeftali emojisinin popoyu andırdığını söyleyerek tepki gösteren kullanıcılara kulak veren Apple emojiyi yeniden ve son olarak yayınladığı iOS 10.2 beta 3 ile yeniden tasarlamış durumda.

ios-seftali-emojisi

Son hali ile yine ilk haline benzer olması ise gözlerden kaçmamış ve sosyal medyada yine konuşulmaya başlanmış durumda.

https://twitter.com/aminatou/status/793475443936616448?ref_src=twsrc%5Etfw

Kullanıcıların haklılık payı kesinlikle var. Sonuçta basit bir şeftali emojisinden öte popoyu andırıyor olduğu bir gerçek.

teknik destek