Apple’dan Türkiye’deki Müşterilerine Uyarı!

Apple Store

Apple, bu sabah saatlerinde, Türkiye’deki müşterilerine bir e-posta göndererek Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’nun almış olduğu ve yakın zamanda yürürlüğe girecek olan bir kararından dolayı uyarıda bulundu.

teknik destek

Apple’ın böyle bir e-posta göndererek uyarıda bulunmasının nedeni, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 18 Ağustos 2017 saat 00:01 itibariyle tüm kullanıcıların kredi kartı ve bankamatik kartlarını internet alışverişinde kullanımına kapatacak olması. Elbetteki BDDK bu kararı tümüyle kullanıcı güvenliğini sağlamak için tedbir amaçlı aldı ancak önümüzdeki günlerde, özellikle de 18 Ağustos itibariyle büyük sorunlar yaşanacağı açık.

Tam da bu noktada, başta bankalar olmak üzere Apple gibi şirketler müşterilerini bilgilendirerek 18 Ağustos itibariyle herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için çaba gösteriyorlar. Apple’ın Türkiye’deki müşterilerine gönderdiği e-posta;

“Sayın Apple Müşterisi,

Türkiye Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kısa bir süre önce kullanıcıları internet dolandırıcılığına karşı korumak için yeni bir karar aldı. 18 Ağustos 2017 saat 00.01 itibarıyla tüm kullanıcıların kredi ve banka kartlarını internetten yapacakları işlemlerde kullanabilmek için bankalarıyla irtibata geçerek gerekli onayları vermeleri gerekecek.

Kartınızın artık internet işlemlerinde kullanılamıyor olabileceğini tespit ettik. İleride tekrar satın alma işlemi yapmak isterseniz bankanızla irtibata geçerek kartınızın internet işlemlerinde kullanılmasına onay vermenizi tavsiye ederiz.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen destek ekibimizle temasa geçmekten çekinmeyin.

Apple Destek”

Eğer ki herhangi bir Apple servisi için kullandığınız kartınız varsa, ödeme konusunda sorun yaşamamak için Apple Destek ekibinin de belirttiği gibi, 18 Ağustos’ta bankanızla iletişime geçerek kartınızın internet işlemlerine açtırmanız gerekmektedir.

müşteri hizmetleri