İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan Yeni iOS için “Müzik Notları” Uygulaması

Apple bugün App Store’a Müzik Notları adı altında yeni yardımcı müzik uygulamasını ekledi.

Müzik Notları uygulaması ile şarkı yazarlarının yeni parça fikirlerini kaydedip düzenlemelerine kolaylık getiriliyor. iPhone, iPad ve iPod için kullanılabilir uygumala ile, akustik gitar, piyano, vokal veya dilediğiniz müzik enstrümanını yüksek kaliteli, sıkıştırılmamış ses dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

Daha sonra bu fikirleri adlandırarak, etiketleyerek ve puanlayarak, şarkınızın en beğendiğiniz kısımlarından ve riff’lerden oluşan bir arşiv oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Müzik Notları uygulaması, temponuzu, ritminizi ve akorlarınızı otomatik olarak algılayarak, melodilerinize gerçekci bateriler ve baslardan oluşan bir ritim bölümüyle eşlik eder. Çaldığınız akorları görebilir, onlara yorum ve şarkı sözü ekleyebilir ve Music Connect’te paylaşabilirsiniz. Üstelik en sevdiğiniz fikirlerinizi kolayca GarageBand’a aktarabilir ve daha fazla enstrüman ekleyerek parçanızı geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Kısacası Apple’ın yeni uygulaması, Müzik Notları ile yeni parça fikirlerinizi kolayca kaydedebilir, aklınıza gelen parça fikirlerinden bir arşiv oluşturabilir, parça fikirlerinizi görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve saklayabilirsiniz. Ayrıca yeni parçanızı, SoundCloud, YouTube ve Apple Music Connect’te rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Uygulama, iPhone, iPad ve iPod touch için kullanılabilir. Üstelik Türkçe dil desteği de mevcut. Uygulamanın ücretsiz olduğunu da belirtelim.

Uygulamanın 90.1 MB boyutunda olduğunu ve indirmek için Wi-Fi bağlantısına ihtiyacınızın olacağını belirtelim.