İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan Yeni iPhone Ekran Değişim ve Ekran Koruyucu Uygulama Programı

Apple hasarlı ekranlar, sorunlu kameralar ve bozuk tuş/düğmelerin değişimi için yükseltilmiş yeni bir program dahil olmak üzere, iPhone‘lar için yeni ekran koruyucu uygulama programını başlatıyor. Apple zaten ticaret seçenekleri adına farklı ve çeşitli programları uyguluyor ve yakın zamanda bu programlara yenileri eklenecek.

teknik destek

KAÇIRMAYIN: iPhone Ekranım Kırıldı, Şimdi Ne Yapacağım?

9to5Mac’in yayınladığı raporda, Apple‘ın mağazaları aracılığı ile programlarını genişletmeyi planladığı belirtiliyor. İlk program iPhone’lar için hasarlı ekranların, kameraların veya düğmelerin değişimi kapsıyor. Diğer program ise Apple Store yetkililerin müşteri izni ile iPhone’lara ekran koruyucu uygulayabilecek olmaları.

Müşteriler yeni bir Apple ürünü satın aldıklarında Apple’ın belirlediği ticari programlarından faydalanabiliyorlar. Gerçi bu programlar kırılan cihazları kapsamıyor. Ayrıca bu yeni programların eski cihazlardan iPhone 5s‘i ve iPhone 6‘yı da kapsayarak uygulamaya konulacağı belirtiliyor.

Rapor, bir iPhone 6 Plus’ın ekran değişimi için 250 dolar, iPhone 6 için 200 dolar ve iPhone 5s için 50 dolar fiyatlandırmayı işaret ediyor. Türkiye için fiyatların ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

Önümüzdeki haftadan itibaren ise Apple’ın mağazalarında özel ekran koruyucu uygulama makinelerinin yerini alacağı belirtiliyor. Apple’ın Belkin ile işbirliği içerisinde olduğu da gelen bilgiler arasında.

Apple’ın ekran koruyucu olayına da el atmış olması gerçekten ilginç ve memnun edici bir gelişme.

müşteri hizmetleri