İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan Yeni Twitter Hesabı: Apple News

Diğer şirketlere oranla sosyal ağlardan uzak duran Apple bir süredir açtığı hesaplarla adeta sosyal ağlar çıkartma yapıyor. Mevcut Apple Music, iTunes, App Store gibi pek çok hizmeti için Twitter ve Facebook hesapları bulunan Apple şimdide haber uygulaması Apple News için de bir Twitter hesabı açtı.

Apple’ın yeni Twitter hesabı üzerinden önem arz eden, güncel pek çok haberin yayınlanacağı belirtiliyor. Henüz sınırlı bölgelerde kullanılabilir olan Apple News haber uygulamasının 10 milyonu aşkın kullanıcısı mevcut. En son reklam hizmetini de aktifleştiren Apple’ın haber uygulamasına daha çok kişinin erişim sağlamasını sağlayacak planları var gibi duruyor.

Apple daha önce Apple Support adında bir Twitter hesabı daha açmıştı ve kullanıcılarına birebir destek sunmayı hedeflemişti. Kısa sürede yoğun ilgi ile karşılaşan Apple Support hesabı, her saat onlarca tweete cevap vererek uzaktan destek sağlamakta.

Apple News uygulamasının yakın zamanda Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkede kullanılma sunulacağı tahmin ediliyor. Apple News uygulamasının iOS 9’la birlikte iPhone, iPad ve iPod touch’a geldiğini de belirtelim.