Apple’ı Hackledi ve Tutuklandı!

Apple’ı Hackledi!

Avustralya’nın Melbourne şehrinde ikamet eden genç, Apple’ın güvenli ağına giriş yaptığı için tutuklandı. Yasal şartlardan dolayı adı açıklanmayan genç, Apple sunucularına defalarca hackleme girişiminde bulunduğu için Avustralya Çocuk Mahkemesi’ne çıkarıldı.

teknik destek

Davanın detayları tamamen açıklanmadı, fakat gencin 16 yaşından beri hack ile ilgilendiği söyleniyor. Mahkemenin kayıtlarına göre genç, firmanın sunucuları üzerinden yüksek boyutlu dosyaların indirilmesi ve kullanıcılara giriş izinleri veren yetkilendirilmiş anahtarlara izinsiz erişim sağlama gibi suçlarla karşı karşıya kalıyor.

Genç hacker kimliğini VPN ağlarının ardına saklanarak gizlemeye çalıştı fakat, yetkisiz erişim girişimi Apple tarafından tesğit edildi. Apple kaynağı engellemeye ek olarak gencik kimliğini de tespit etti.

Şirketin bilgileri FBI’ya yolladığı ve FBI’ın da Avustralyalı yetkililer ile bilgileri paylaşlatığı öğrendiğimiz bilgiler arasında bulunuyor. Avustralyalı yetkililer gencin yaşadığı eve baskın yaptı, olay sırasında kullanılan dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon baskın sırasında bulundu.

Gencin avukatı ise çocuğun Apple hayranı olduğunu ve orada çalışma hayali kurduğunu belirtti. Buna ek olarak, mahkemenin bazı dava kayıtlarını halka açmamasını da istedi. Gencin hack topluluğunda bilinen bir adı olduğu ve güvenliği için kayıtların açıklanmaması istendiği de belirtildi.

Tutuklanan gencin davası önümüzdeki aylarda devam edecek.

müşteri hizmetleri

3 Comments

Comments are closed.