İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın 2011 Yılında Samsung’a Açtığı Patent Davasında Artık Sona Geliniyor!

ABD Federal Meclisi Temyiz Mahkemesi Perşembe günü, iPhone’un tasarımını yaklaşık altı yıl önce kopyalayan Samsung ile ilgili uzun süredir devam eden patent davasını yeniden açtı ve ABD Yüksek Mahkemesi’nin önerisine bağlı kaldı.

teknik destek

Mahkeme, Apple’ın iPhone’un patentli tasarımını ihlal ettiği için Samsung’un ödemesi gereken tazminat miktarını tam olarak belirlemeye çalışacak. Önceki 399 milyon dolarlık tazminat kararı geçen ay ABD Yüksek Mahkemesi tarafından belirlenmişti.

Apple’ın zararı, ihlal sebebi olan Galaxy akıllı telefonlarının satışından elde edilen tüm kara dayanılarak hesaplandı. Ancak Yüksek Mahkeme, belirlenen bu tutarın toplam cihaz ihlallerine dayalı olup olmadığını söylemek için yeterli bilgiye sahip olmadığına karar verdi.

Şimdi temyiz mahkemesi kararını verecek. Geçen ay Apple, 2011 yılından bu yana devam eden dava için, Samsung’un fikirlerini açıkça kopyaladığı konusunda her zaman emin olduklarını ve ABD Temyiz Mahkemesi’nin hırsızlığın doğru olmadığını güçlü bir şekilde işaret edeceği konusunda umutlu olduklarını belirtmişti.

Calvin Klein, Dieter Rams, Norman Foster ve 100’den fazla en iyi tasarımcı, Apple’ın desteğiyle bir dosya hazırladılar ve Samsung’un iPhone üreticisinin tasarımlarını ihlal ederek kazandığı tüm karda hakkı olduğunu savundular. Hatta ilginç bir adım atıldı ve Amerikalıların %99’undan fazlasının yalnızca bir şişe ile Coca-Cola’yı tanımlayabildiklerini gösteren 1949 tarihli bir araştırmayı da aktardılar.

teknik destek