İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın 21 Mart’taki Özel Etkinliğinde Neleri Göreceğiz? (AppleFoni Özel)

Apple dün resmi olarak uzun zamandır da belirttiğimiz 21 Mart tarihini işaret ederek etkinliğini duyurmuş oldu. Etkinlik Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak ve bir, bür buçuk saat sürecek. Peki ya 21 Mart’ta Apple nelerle sahneye çıkacak dersiniz?

teknik destek

Sizler için şimdiye dek ortaya atılan iddiaları da bir araya getirdik ve 21 Mart’ta Apple’ın sahneye nelerle çıkacağını detaylandırdık.

1) Yeni iPad Air 3 veya Yeni 9.7 inç iPad Pro Tanıtılabilir

Apple 2014 yılından bu yana iPad Air serisini yenilemiyor. Araya giren geniş ekranlı 12.9 inç iPad Pro ve küçük iPad mini 4 ile iPad serisini 2015’te sürdüren Apple’dan 2016’da tablet konusunda büyük bir geliştirme bekleniyor.

İlk beklenen ise iPad Air 3. Her ne kadar son zamanlarda iddialar bunun aksini gösterse de Apple 21 Mart’ta sahneye iPad Air 3 ile çıkabilir. Yeni iPad Air 3’ün klasik 9.7 inç boyutunda olması, iPad Pro’daki gibi dört stereo hoparlör ile gelmesi bekleniyor. Donanımsal olarak ise A9X işlemci, Apple Pay için NFC çipine sahip olacağı öngörülüyor. Tüm bunlarla birlikte 12 megapiksel flaşlı kamera, 2 GB veya 4 GB RAM ve 4K ekranda beklenenler arasında.

Tüm bunlarla birlikte bir diğer şey ise aynı özelliklerle 9.7 inç iPad Pro‘nun gelmesi yönünde. Eğer Apple böyle bir adım atarsa bunun iPad Air serisinin bitmesi anlamına geldiğini belirtelim.

iPad Air 3 Hakkında Tüm Haberlerimiz

Yeni 9.7 inç iPad Pro Hakkında Tüm Haberlerimiz

2) Yeni 4 inç iPhone SE veya iPhone 5SE Tanıtılabilir

Evet, her şeyden çok merak edilen ve adından sık sık söz ettiren yeni 4 inç iPhone modeli tanıtılabilir. İsminin bile bir yığın spekülasyonla gündeme gelmesi ve isminin iPhone 5SE mi yoksa iPhone SE mi olacağı tartışmaları bir yana Apple’dan iPhone 5s’in yükseltilmiş halinde bir 4 inç iPhone beklentisi söz konusu. Apple’ın bu şekilde 5.5 inç ve 4.7 inç geniş ekranlı iPhone’lardan uzak duran kullanıcıları tarafına yeniden çekmesi mümkün.

Yeni 4 inç iPhone modelinin 2 GB RAM, 12 megapiksel kamera ile geleceği tahmin edilirken, Apple Pay için bir NFC çipine sahip olması öngörülüyor. Ayrıca tasarım olarak tıpkı iPhone 5s / iPhone 6 arasında bir cihaz olacağı düşünülüyor.

iPhone SE Hakkında Tüm Haberlerimiz

3) Yeni Apple Watch Kayışları

Apple’ın bu Mart etkinliğinde her ne kadar yeni nesil Apple Watch bekleniyor olsa da Apple bu yönde bir adım atmayacak. Halihazırda Apple’ın en kişisel cihazı olan Apple Watch’ların şimdilik tatmin edici özelliğinin olması Apple’ın sadece yeni kayış seçeneklerini tanıtmasına sebep olacak gibi duruyor.

Yine de bir FaceTime kamera gibi yükseltilmiş özellikleri ile Apple Watch 2‘nin bu sonbaharda tanıtılmasının da söylentilerinin ortalıkta dolaştığını da belirtelim. Ancak bu özel etkinlikte Apple Watch 2 adına bir gelişme olmayacağını düşünüyoruz.

4) Yeni Yükseltilmiş Mac Modelleri Görücüye Çıkabilir

Apple, bazı Mac modellerinde donanımsal olarak iyileştirme yaparak bazı Mac modellerini görücüye çıkartabilir. Genel de bunu Haziran ayında gerçekleştirilen WWDC konferasına bırakan Apple 2015 yılında benzer bir adım atmıştı ve bu etkinlikte de benzeri görülebilir.

Bu noktada sadece MacBook, MacBook Air veya MacBook Pro adına gelişmeler yaşanabilir demek oldukça yerinde olacaktır.

5) iOS 9.3 Güncellemesi

Apple’ın etkinlik sonrası iOS 9.3‘ün final sürümünü yayınlaması emin olun etkinlik adına en net bilgiler arasında. Evet, etkinliğin hemen arkasından büyük iOS 9 güncellemesi olacak olan iOS 9.3’ün final sürümü yayınlanacak.

iOS 9.3 ile Neler Geliyor ve Ne Zaman Yayınlanacak?

21 Mart Pazartesi günü, saat 20:00’da başlayacak olan etkinlikle ilgili tüm detayları yine AppleFoni üzerinden ve sosyal medya hesaplarımız ile takip edebileceksiniz.

Bizi takip etmeye devam edin!

müşteri hizmetleri