Apple’ın 27 Ekim’de Tanıtacağı Ürünler Belli Oldu

img_1065

Güvenilir Apple analisti KGI, 27 Ekim Apple etkinliği öncesinde Apple’ın Mac için yol haritası konusunda kendi öngörülerini özetleyen bir rapor yayınladı. Rapora göre Apple, etkinlikte yeni 13 inç MacBook, 13 inç MacBook Pro ve 15 inç MacBook Pro olmak üzere üç yeni ürün tanıtacak.

teknik destek

KGI’ye göre yeni iMac ve Apple’ın yeni harici ekranı 2017 yılına kaldı. KGI, Apple’ın en erken ne zaman iMac ya da yeni Cinema Display açıklayacağını bilmiyor. Fakat KGI analisti Ming-Kuo 27 Ekim’deki etkinlikte bu ürünlerin tanıtılmayacağından emin.

9to5Mac daha önce Apple’ın entegre GPU ile yeni bir harici 5K ekran tanıtacağını duyurmasına rağmen KGI’nin sadece 3 adet yeni Mac tanıtılacak demesi ilginç oldu. Fakat KGI’nin bu konularda çok güvenir olduğu aşikar.

Daha ince bir gövde ve Touch ID’ye sahip, klavyenin hemen üstüne yerleştirilmiş çok daha işlevsel bir dokunmatik panel ile gelmesi beklenen yeni Retina MacBook Pro, hem 13 inç ve 15 inç ekran boyutlarında olacak.

Yeni OLED dokunmatik panel her uygulamaya göre değişecek bağlamsal tuşlara sahip olacak. Yeni MacBook Pro’da dört adet USB-C portu ve kulaklık jakı, MagSafe konnektörü ve SD yuvası bulunurken HDMI portu, USB-A bağlantısının ise olmaması bekleniyor.

KGI raporunda yeni MacBook Pro’da büyük yükseltmeler olacak diyor, ama özelliklerden bahsetmiyor. Tüm özelliklerin hem 13 inç ve hem de 15 inç boyutlarındaki modellerde olup olmayacağı da belli değil.

müşteri hizmetleri