Apple’ın 7 Eylül’de Tanıtacağı Herşey

IMG_0021

7’sinde görüşürüz sloganı ile duyurusu yapılan Apple özel etkinliği 7 Eylül Çarşamba günü gerçekleşecek. Etkinlikte tanıtılması muhtemel herşey haberimizde.

teknik destek <

iPhone 7 ve 7 Plus

Aynı tasarım: iPhone 7 tekrar konumlandırılmış anten hatları dışında iPhone 6s ile aynı fiziksel tasarıma sahip olacak. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, anten hatları mevcut iPhone modellerinin aksine yan tarafta konumlandırılmış olacak.

IMG_0017

Çift kamera sistemi: Apple’ın etkinlikte tanıtacağı belki de en büyük yenilik daha iyi zoom ve daha kaliteli fotoğraf çekme yeteneklerine sahip çift kamera teknolojisi. Bu özelliğin sadece 5.5 inçlik iPhone 7 Plus’ta olması bekleniyor .

Yeniden tasarlanan ana ekran tuşu: Kaynaklar Apple’ın dokunsal geri bildirim sağlayan yeniden tasarlanmış bir ana ekran tuşu üzerinde çalıştığını ve bunun iPhone 7’de yer alacağını iddia ediyorlar.

Kulaklık jakı yok: Apple’ın iPhone 7 ile birlikte kulaklık jakını kaldırması ve kablosuz veya lightning portuna bağlanan kulaklık kullanması bekleniyor.

32GB/256GB: iPhone’da en düşük depolama alanı 32GB, en yüksek depolama alanı ise 256GB olacak.

Yeni Uzay Siyahı Renk Seçeneği: iPhone 6s’te Roz Gold seçeneğini getiren Apple’ın bu sefer de Uzay Siyahı rengini iPhone renk seçenekleri arasına katması bekleniyor.

iOS 10: Şu anda 8. betası yayında olan yeni iOS sürümü olan iOS 10’da konferansta özet şekilde tanıtılacak. iOS 10 ile gelecek 75 yeni özellik videoda mevcut.

Apple Watch 2

IMG_0018

GPS: Apple Watch 2’de GPS modülünün olması bekleniyor.

Aynı tasarım: Apple Watch 2, tedarik zinciri kaynaklarına göre büyük ölçüde ilk model ile aynı tasarıma sahip olacak. Ancak yeni kayış modelleri ile gelebilir.

Geliştirilmiş pil ömrü: İlk nesilde en çok şikayet edilen noktalardan biri olan pil kapasitesi yeni modelde artıyor.

watchOS 3: Apple Watch için yayınlanacak ilk büyük güncelleme olan watchOS 3’teki yenilikleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Aksesuarlar

IMG_0019

Kablosuz Beats Kulaklık: Bugün Apple’ın Beats PR ekibinin iPhone 7 ile birlikte 3 yeni kablosuz Beats modelleri tanıtmaya hazırlandıkları planı sızmıştı. Etkinlikte bu modellerin tanıtılması bekleniyor.

AirPods(?): Bugüne kadar kullandığımız Apple kulaklıklarına EarPods ismi verilirken Apple’ın tanıtması muhtemel kablosuz kulaklıklarına AirPods ismi verilmiş. Tabiki bu yine iddia.

Lightning portuna bağlı kulaklık veya kulaklıklar için adaptör: Kulaklık jakının kalkması ile birlikte mevcut lightning portun kulaklık girişi olarak kullanılacağı düşünülüyor. Fakat belki de kulaklıklar hiç değişmeyip kutudan lightning portu için adaptör çıkacak.

MacOS Sierra: Apple şu anda geliştirici ve halka açık olarak test ettiği macOS Sierra’yı da etkinlik sırasında kısaca tanıtacak. En önemli yeniliğin Siri olduğu macOS Sierra için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

tvOS 10: Apple iOS 10, watchOS 3, macOS Sierra ve dördüncü nesil Apple TV için hazırladığı tvOS 10 GM (geliştiriciler için final sürümü) önümüzdeki hafta yayınlayacak. tvOS 10 ile ilgili yenilikler için videoyu izleyebilirsiniz.

IMG_0020

Yeni MacBook Pro (Joker)

Beklenmiyor ama Apple sürpriz yaparak yeni MacBook’ları tanıtabilir. Klavyenin üzerinde yeni bir OLED dokunmatik ekran paneli özelliği yeni MacBook’ların en önemli özelliği olacak.

7 Eylül’deki özel etkinliği sitemizden an be an takip edebilirsiniz.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.