Apple’ın A10 Çipi TSMC’nin Gelirlerini Arttıracak!

Apple-ve-TSMC

iPhone satışlarının düşmesine rağmen, pek çok analist TSMC’nin gelirlerinin Apple’ın yeni nesil çipi A10 sayesinde yılın üçüncü çeyreğinde yükseleceğini bekliyor. A10 çip Apple’ın yaklaşan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ında yer alacak ve güç verecek.

teknik destek

TSMC’nin 2016’nın üçüncü çeyreğinde 7.14 milyar dolar ile 7.45 milyar dolar arasında rekor gelir elde etmesi bekleniyor.

Tüm bu detaylarla birlikte iPhone 7 ve 7 Plus’un ana kartı üzerinden elektromanyetik paraziti azaltmak için anakart üzerinde EMI kalkanının yer alması da beklenenler arasında.

TSMC iPhone 6s’de Samsung karşısında A9 çip tedariğinde büyük oranda kan kaybetti ancak A10 çip için büyük tedarik payını üstlenmesi söz konusu.

Apple’ın düşen iPhone satışları karşısında hemen hemen diğer tüm tedarikçilerin gelirlerinde bir düşüş yaşandı ama TSMC böyle bir düşüşü görmedi. A9 çip sayesinde şirket gerçek bir kar elde etmeyi başardı. Samsung’a karşın bu yıldan itibaren A10 çiplerin tedariği ile şirketin neleri başaracağını görmek gerçekten ilginç olacak.

müşteri hizmetleri