Apple’ın AirPower kablosuz şarj cihazı Mart ayında satışa çıkabilir!

Apple’ın AirPower kablosuz şarj cihazı Mart ayında satışa çıkabilir!

Apple’ın yeni kablosuz şarj cihaz eski kullanıcıları yeni iPhone almaya teşvik edebilir.

teknik destek <

Geçtiğimiz yıl Apple, iPhone X ve iPhone 8 model akıllı telefonlarını piyasaya sürmüştü. Elbette yeni cihazlarda dikkat çeken en büyük özelliklerin başında kablosuz şarj özelliği yatıyor. Apple ise bu durumu hem kendi hemde kullanıcı tarafında ele almak için AirPower adında kablosuz şarj cihazını piyasaya sürdü.

Apple’ın yeni AirPower şarj cihazı için daha önce 2018 yılında çıkacağı söylenirken, tam olarak bir çıkış tarihi verilmemişti.

Apple, hakkında doğru haberleriyle tanınan Mac Otokara’dan yeni bir söylenti daha geldi. AirPower ismindeki şarj cihazı önümüzdeki ay kullanılabilir.

Apple için neden bu kadar önemli?

Yeni şarj cihazı Apple için çok önemli bir yol oluyor. Çünkü hem gelir kaynağı olacak bu ürün 199 dolar gibi bir etiket fiyatıyla kullanıcılara sunulacak. Ayrıca yeni kablosuz şarj cihazı kullanıcıları yeni model iPhone almaya teşvik edecek gibi duruyor.

Etiket fiyatı 199 dolar olan kablosuz şarj cihazı Apple tarafından pazarlanabilirse eğer, yıllık gelirine yüz milyon dolar daha ekleyebilir.

Yeni iPhone’ların değerini artırma adımı

Apple her ne kadar iPhone 8 ve iPhone X’de bu özelliğe yer vermiş olsa bile, kullanıcılar üçüncü kişilerin kablosuz şarj cihazını kullanmayı tercih ediyor. Bizlerde açıkçası Apple’ın mağazasından değilde kullanıcıların mophie ve Belkin gibi üçüncü kişilerden alışveriş yaptığını gördük. Bu bakımdan ekonomik bir fiyatla gelmesi Apple’ın pazarlamasını kolaylaştırabilir.

müşteri hizmetleri