Apple’ın Akıllı Hoparlörü HomePod’un Çıkış Tarihi Ertelendi!

Apple HomePod

Apple bugün, Siri tabanlı akıllı hoparlörü HomePod’un piyasaya çıkış tarihinin 2018 yılının başına kadar ertelendiğini açıkladı. HomePod normal şartlarda Aralık ayında piyasaya sürülecekti.

teknik destek

HomePod’un çıkış tarihinin ertelenmesinin sebebi ise Apple’ın biraz daha zamana ihtiyacı olmasından kaynaklanıyor. HomePod’un Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor ancak 2018 başında ABD, İngiltere ve Avustralya’da piyasaya sürüleceğini söyleyelim.

Apple’ın HomePod için verdiği tahmini çıkış tarihi Ocak-Nisan ayını işaret ediyor. Cupertino devi, gecikme için herhangi bir neden paylaşmadı.

HomePod, Haziran ayında düzenlenen Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC 2017) tanıtılmıştı. Konferans sırasında Apple, HomePod’un fiyatının 349 dolar olacağını açıklanmıştı.

HomePod’a benzer bir durum Ekim 2016’da tanıtılan ve Aralık 2016’da piyasaya çıkan AirPods için yaşanmıştı. Apple, AirPods’un çıkış tarihinin neden ertelendiğiyle ilgili herhangi bir neden sunmamış ve biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu söylemişti.

Siri tabanlı HomePod, HomeKit ile çalışıyor. Yüksek kaliteli akıllı hoparlör, yedi-tweeter ve yüksek ses kalitesine sahip woofer dahil olmak üzere Apple tarafından tasarlanmış ses teknolojisi ile donatıldı ve yine şirketin A8 çipi ile destekleniyor. HomePod’un test yazılımının sızdırılmasıyla cihazın 1GB RAM’e sahip olduğu ortaya çıkmıştı.

müşteri hizmetleri