Apple’ın Akıllı Hoparlörü HomePod’un Yazılımı Ortaya Çıktı!

HomePod

Apple, Aralık ayında 349 dolar fiyat etiketi ile piyasaya süreceği akıllı hoparlörü HomePod‘un yazılımı ortaya çıktı ve geliştirici Steve Troughton-Smith yazılımdaki bazı ilginç detayları ayrıştırarak ortaya koydu.

teknik destek

“AudioAccessory1,1” adını taşıyan yazılım, HomePod’un iOS’u çalıştırdığını ortaya koyuyor -ekran içermeyen bir iPhone gibi- ve cihazın donanımı ile yazılımın bütünleşmesi için “SoundBoard” adlı bir kabuk uygulaması kullanılıyor.

homepod_uygulamasi

Troughton-Smith, HomePod uygulamasının şu anda üçüncü taraf uygulamaları veya uzantıları çalıştıracak durumda olmadığını belirtiyor.

Geliştirici, aygıtın VoiceOver gibi erişilebilirlik özelliklerini içerdiğini ortaya koymanın yanı sıra, muhtemelen hoparlörün üstünde, doğru yoğunlukta şekiller ve/veya semboller gösterebilen bir alanla ilgili detayları ortaya koymayı başarmış durumda.

+/- sembollerinin ve bir Siri düğmesinin aygıtın üst kısmında olduğu biliniyor. Bu nedenle bir LED ekranın varlığı, simgeler veya potansiyel olarak grafik ekolayzır gibi kullanıcıya ilave bilgiler sunmak için kullanılacak olabilir.

İlginç bir şekilde, geliştirici HomePod’un iTunes Store’da bir iPhone SE olarak tanımlandığını tespit etti.

Apple, ses bombasını Aralık ayına piyasaya sürmeden önce yazılımı üzerinde önemli değişiklikler yapacaktır. Dolayısıyla gün yüzüne çıkan işlevselliklerde önemli değişiklikler olabilir.

müşteri hizmetleri