Apple’ın Bu Yılki Eylül Özel Etkinliğine iPhone X’i Ucu Ucuna Yetiştirdiği Ortaya Çıktı!

0
Apple iPhone X

Apple tasarım direktörü, geçtiğimiz ayki iPhone X etkinliğine dair görüşlerini Salı günü röportajını yayınlayan Japon tasarım dergisi Casa Brutus ile olan kısa bir sohbeti sırasında paylaştı.

Jony Ive’e göre iPhone X, bu yılki Eylül özel etkinliğine ucu ucuna yetişti ve iPhone’un 10. yıldönümüne yetiştirilebilmiş olması “harika bir tesadüf” oldu.

Ive, dergiye verdiği röportajda, iPhone X projesinin iki yılı aşkın hazırlık sürecinin olduğunu ve Face ID, TrueDepth kamera gibi özelliklerin Apple’ın üstlendiği en zor projelerden birisi olduğunu söyledi.

Ive, iPhone 5s’ten bu yana tüm iPhone modellerinde yer alan Touch ID parmak izi tanıma/okuma teknolojisinin yerini temassız bir şekilde kullanıcının yüzünü kullanarak telefonuna erişim sağlayabilmesini sağlayan Face ID’nin almış olmasının artan kullanıcı deneyiminin bir sonucu olduğunu düşündüğünü söyledi.

İLGİLİ İÇERİK:  iPhone X Nasıl Yeniden Başlatılır?

Jony Ive’e göre iPhone X, iPhone’un nihai bir ifadesi değil, yalnızca iPhone’un 10. yıldönümünü temsil eden bir model.

Apple, iPhone X’i Türkiye’nin dahil olmadığı belirli ülkelerde 27 Ekim Cuma günü ön siparişe açacak ve 3 Kasım Cuma günü ise yine bu belirli ülkelerde piyasaya sürecek.

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.