Şimdi yükleniyor

Apple’ın Bu Yılki Eylül Özel Etkinliğine iPhone X’i Ucu Ucuna Yetiştirdiği Ortaya Çıktı!

Apple iPhone X

Apple’ın Bu Yılki Eylül Özel Etkinliğine iPhone X’i Ucu Ucuna Yetiştirdiği Ortaya Çıktı!

Son Güncelleme tarihi 11 Ekim 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple tasarım direktörü, geçtiğimiz ayki iPhone X etkinliğine dair görüşlerini Salı günü röportajını yayınlayan Japon tasarım dergisi Casa Brutus ile olan kısa bir sohbeti sırasında paylaştı.

teknik destek

Jony Ive’e göre iPhone X, bu yılki Eylül özel etkinliğine ucu ucuna yetişti ve iPhone’un 10. yıldönümüne yetiştirilebilmiş olması “harika bir tesadüf” oldu.

Ive, dergiye verdiği röportajda, iPhone X projesinin iki yılı aşkın hazırlık sürecinin olduğunu ve Face ID, TrueDepth kamera gibi özelliklerin Apple’ın üstlendiği en zor projelerden birisi olduğunu söyledi.

Ive, iPhone 5s’ten bu yana tüm iPhone modellerinde yer alan Touch ID parmak izi tanıma/okuma teknolojisinin yerini temassız bir şekilde kullanıcının yüzünü kullanarak telefonuna erişim sağlayabilmesini sağlayan Face ID’nin almış olmasının artan kullanıcı deneyiminin bir sonucu olduğunu düşündüğünü söyledi.

Jony Ive’e göre iPhone X, iPhone’un nihai bir ifadesi değil, yalnızca iPhone’un 10. yıldönümünü temsil eden bir model.

Apple, iPhone X’i Türkiye’nin dahil olmadığı belirli ülkelerde 27 Ekim Cuma günü ön siparişe açacak ve 3 Kasım Cuma günü ise yine bu belirli ülkelerde piyasaya sürecek.

teknik destek