Apple’ın CEO’su Tim Cook Dahil Olmak Üzere Diğer Teknoloji Devlerinin Liderleri Donal Trump ile Görüşecekler

Donald_Trump

Apple’ın CEO’su Tim Cook, Facebook COO’su Sheryl Sandberg ve Alphabet CEO’su Larry Page gibi Silikon Vadisi’nden diğer ağır toplarla birlikte Cumhurbaşkanı Donald Trump ile Çarşamba günü Manhattan’daki Trump Tower’da bir zirveye katılacak.

Donald Trump’ın Silicon Vadisi’nden bazı büyük yöneticilerin bir araya gelmesi seçimlerin kazanılmasından bu yana ilk kez olacak. Başkan ve seçim ekibi, sadece teknoloji sektörünün önde gelen yöneticilerini, bir düzineden daha az kişiyi davet etti.

Yukarıda adı geçen isimlerin yanında, Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, Intel’in CEO’su Brian Krzanich, Oracle’nin CEO’su Safra Catz ve IBM’in CEO’su Ginni Rometty de zirveye davet edildi. Tesla’nın CEO’su Elon Musk ve Amazon’un CEO’su Jeff Bezos gibi diğer yüksek profilli Silikon Vadisi isimleri de davet edildi.

Davet edilmeyen ya da gitmeyenlerden oluşan liste sanırım o gün “saçlarımı yıkayacağım” gibi bahanelerin arkasına sığınıyorlar.

Trump’un teknoloji zirvesinin kesin gündemi bilinmiyor ancak muhtemelen başkan, vergi reformları ve düzenlemeleri hakkında konuşacak ve yüksek profilli Silikon Vadisi yöneticilerine Amerika’da daha fazla iş yaratmaya çağırıda bulunacak.