İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Çevreciliğe Olan Duyarlılığının İlk Verimi Alındı

Apple’ı dünyanın en değerli markası yapan pek çok sebep var. Bu sebeplerden birisi de onun çevreye olan duyarlılığı. Apple’ın The Conservation Fund (Koruma Fonu) ile olan ortaklığı ve fonun Triangle Business Journal ile paylaştığı bilgilere göre şirket, Kuzey Karolina eyaletinde yaptığı çalışmalardan geri dönüş almaya başladı.

teknik destek

Apple’ın çevre, politika ve sosyal girişimler başkan yardımcısı Lisa Jackson, Apple’ın koruma çabalarını kapsayan bir makaleyi Twitter’da paylaştı.

Makalede, The Conservation Fund’daki iş ortaklıklarının başkan yardımcısı Jena Thompson Meredith, Apple’ın Kuzey Karolina ve Maine’deki orman arazilerini satın alarak, 36.000 dönüm sürdürülebilir ormanı koruduğunu söylüyor.

Anket çalışması, saha hazırlığı, hasat ve dikim ile projenin Kuzey Karolina’daki Brunswick Ormanı bölümünde günlük faaliyetlerde 30’dan fazla kişi çalışmış ve 1.000 dönüm başına 10’dan fazla iş alanı oluşturulmuş.

Ormanları koruma çabası aynı zamanda Venüs Sinekkapan da dahil olmak üzere altı nadir bitki türünün bulunduğu Kuzey Karolina’daki Green Swamp Preserve’yi de kapsıyor. Apple’ın Kuzey Karolina’da satın aldığı 3.600 dönümlük alanın 300 dönümü boyunca, The Conservation Fund 185.000 ağaç dikti. Bu 40 dönüme, her ikisi de nadir bulunan bir kelebek türü için bir yaşam alanı sunan doğal uzun lifli çam ve Atlantik beyaz sedirinden oluşan ekim yapılmış.

Apple ilk önce, 2015 yılının Nisan ayında, The Conservation Fund ile ortaklık kurarak, kağıt malzemeleri için kullanılan binlerce dönümlük bir ormanı satın aldı.

O tarihte Apple, geri dönüştürülmüş kâğıt kullanımını artırarak, kağıtları sürdürülebilir bir şekilde tedarik etmeye ve dünya çapında ormanların kağıt ayak izine eşdeğer olarak tasarruf sağlayarak kağıtları daha verimli kullanmayı amaçladığını belirtti.

Apple’ın 2015 yılındaki ürün paketlemesinin %99’undan fazlası, şirketin 2016 çevre raporuna göre sürdürülebilir olarak yönetilen ormanlardan geri dönüşümlü ya da kaynaklı kağıttan elde edildi.

müşteri hizmetleri