İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın En Yeni Masaüstü Yazılımı macOS 10.13 Sızdırıldı!

macOS’un bir sonraki ana sürümü WWDC 2017 açılış konuşmasına kadar yani 5 Haziran’a kadar açıklanmayacakken, macOS 10.13‘ten ilk somut veri sızdırılmış durumda.

teknik destek

Şu anda Apple, en yeni macOS sürümünü sunucularına yüklemiş ve muhtemelen kendi testlerini yapıyor. Hatta bu sunucuda yüklü olan yazılım URL bağlantısı da sızdırıldı.

IMG_1134

Bu noktada macOS 10.13 hakkında fazla bir bilgiye sahip değiliz ancak Apple’ın bir süredir en yeni macOS sürümünü çalıştıran Mac’lerle testler yaptığını websitelerinden elde edilen ziyaretçi analizlerinde görüyoruz. 2017 yılının başından beri macOS 10.13 çalıştıran cihazlarda istikrarlı bir artış söz konusu.

macOS 10.13’ün handi adlandırma ile geleceği ise merak konusu. Apple’ın genel merkezinin yer aldığı Kaliforniya’daki popüler plajlardan ve tanınmış dağlardan, çöllerden be hatta ve hattta hayvan isimlerinden bir adlandırma söz konusu olabilir.

Hatta macOS 10.13 içi kullanılabilecek adlandırmaların tahmin listesi şu şekilde: Redwood, Mamut, Kaliforniya, Big Sur, Pasifik, Diablo, Miramar, Rincon, Redtail, Condor, Grizzly, Farallon, Tiburon, Monterey, Skyline, Shasta, Mojave, Sequoia, Ventura ve Sonoma. Elbetteki bu isimlere göre farklılık olabilir, bunlar sadece birer tahmin.

macOS 10.13’ün ilk geliştirici betası Haziran’da yayınlanacak ve muhtemelen yaz ortalarında halka açık beta yazılım kullanıcılarının da kullanımına sunulacak. macOS 10.13’ün final sürümünün ise Ekim ayında yayınlanması bekleniyor.

müşteri hizmetleri