Apple’ın eş kurucusu Steve Wozniak’ın 74 Bin Dolar Bitcoin’i Çalındı!

apple

Apple‘ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak, kısa süre önce kripto sanal para hackerlarının kurbanı olduğunu açıkladı. Wozniak, Bitcoin dolandırıcıları tarafından 74 bin dolar dolandırıldı.

teknik destek <

Apple’ın eş kurucularından Wozniak, sanal para birimi olan Bitcoin hırsızlarının son kurbanı olarak gündemde tartışma konusu oldu. Wozniak’ın açıklamalarına göre, Bitcon’leri kredi kartıyla satın almak isteyen bir kişiye sanal para transferini yaptığını, ancak transfer tamamlandıktan hemen sonra karşı tarafın kredi kartı ödemesini iptal ettiğini belirtti.

Wozniak, dolandırıcıların çalıntı bir kredi kartıyla Bitcoin‘lerini satın aldıklarını ifade ederken, kimin çaldığını bulunmasının imkansız olduğunu söyledi. Sanal para 700 dolar civarında ilerlerken yatırım yapak eş kurucu, geçtiğimiz yıl Bitcoin’lerinin büyük bir kısmını satarak servetini arttırmayı başarmıştı.

2

74 Bin Dolar Dolandırıldı!

Dolandırılan kurucunun bu olayı düzeltme şansı olmadığını belirtelim. Giden 74 bin doların kimin çalındığı zaten belli değil. Ama bu konuda sizlerde sanal para birimi yatırımcısıysanız eğer transfer işlemlerinde çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Transfer sırasında güvenilir bir aracı ile bu işlemin yapılmasını öneriyoruz. Yoksa transfer gerçekleştikten sonra ödemeyi almanız sıkıntı olabilir veya dolandırılma ihtimalini bulunuyor.

müşteri hizmetleri