Şimdi yükleniyor

Apple’ın Gizli iOS Klavyesi Nasıl Etkinleştirilir? Cevabı Haberimizde!

gizli-ios-klavyesi-jailbreak

Apple’ın Gizli iOS Klavyesi Nasıl Etkinleştirilir? Cevabı Haberimizde!

OneHanded, Jailbreak için yayınlanmış en yeni tweaktir ve son zamanlarda iOS’ta gizli tutulan, tek elle klavyenin ekstra metin düzenleme yeteneklerini ortaya çıkartan bir yapıya sahiptir.

Eğer ki 4.7 inç veya 5.5 inç iPhone kullanıyorsanız, iOS’ta gizli olarak Apple tarafından tutulan bu klavye tam size göre. Bu Jailbreak tweaki ile bu klavyeyi ortaya çıkartabilir ve tek elle klavyeniz üzerinde kesme, kopyalama ve yapıştırma özelliklerini kullanabilirsiniz.

teknik destek

OneHanded tweaks sayesinde klavyeyi sağdan veya soldan çekerek bu düzenleme kısayollarını etkin hale getirebilirsiniz ve etkinleştirirken kullandığınız yönde araçların çıkmasını sağlayabilirsiniz. Eğer hem Jailbreakli hem de 5.5 inç ekranlı bir iphone kullanıyorsanız bu klavye sizin için biçilmiş bir kaftan olacaktır.

Eğer halihazırda iPhone 5, 5s veya SE kullanıyorsanız bu tweakin sizin için pek de iş görmeyeceği açık. Zaten bu cihazlarda tek elle kullanımda bir sorun söz konusu değil.

Biz birkaç gün önce Apple’ın gizli tuttuğu ve iOS geliştiricisi Steve Troughton Smith tarafından keşfedilen bu klavyenin haberini yapmıştık. Aslında iOS 8’den beri hayatımızda olan ama gizli olarak arkaplanda tutulan bu klavye bakalım önümüzdeki günlerde Apple tarafından yeniden gündeme alınıp, kullanıma sunulacak mı bekleyip göreceğiz.

OneHanded tweaks Cydia’da BigBoss reposunda mevcut ve ücretsiz olarak iOS 9 cihazlarda kullanılabilir.

teknik destek