İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Haftanın Ücretsiz Uygulaması: MarcoPolo Ocean

Apple her hafta, her kategoriden normalde ücretli olan bir uygulamayı ücretsiz olarak sunuyor. Bu haftaki ücretsiz uygulama ise çocuklar için bir oyun olan MarcoPolo Ocean.

MarcoPolo Ocean, çocuklar için gerçekçi bir sanal sualtı oyunudur ve eğitim kategorisinde değerlendirilmiştir. 5 üzerinden 4.5 yıldıza sahip olan oyun ile çocuklar için eşsiz bir eğlence ortaya çıkıyor.

MarcoPolo Ocean normal şartlarda App Store‘da 2,99 dolar ama sadece bu hafta için ücretsiz olacak. Kısacası uygulamayı şimdi indirirseniz 3 dolar yani ortalam 9 TL gibi bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Çocuklar, oyun ile sualtı dünyasını keşfediyorlar. Oyun ile farklı yaratıklarıda keşfedebilirler.

Çocuklar oyunu oynarken bir sandbox temelde konum ve mercan resifi inşa edebilirsiniz. Okyanusta yaşayan farklı hayvanlar hakkında bilgi edinebilir, yeni kelime ve kavramları öğrenebilirler. Oyunun anlatımı ve animasyonları da okyanus kavramlarını, kelime ve diğer niteliklerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

MarcoPolo Ocean, iOS 7 ve üzerine, iPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur. 5 yaş ve altı çocuklar için dizayn edilmiş ve Arapça, basitleştirilmiş Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, Japonda, Rusça ve İspanyolca dillerini destekliyor. Yani şimdilik Türkçe dil desteği mevcut değil. Ancak yakın zamanda Türkçe dil desteğinin geleceğini düşünüyoruz.