İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Harita Uygulaması Çok Kötü, Peki Ama Neden?

Apple’ın iOS ve macOS platformları için kullanılabilir olan Harita uygulamasının durumu pek iç açıcı seviyede değil. Kimi zaman rota bulmada zorlanan kimi zaman güncel olmadığı için yanlış yönlendirmelerde bulunan bir Harita uygulaması var karşımızda. Her ne kadar ilk lanse edildiği güne kadar gözle görülür düzeltmeler söz konusu olsa da bir Google Maps’e karşın pek şansı yok.

teknik destek

Apple’ın harita uygulamasının geliştirilmesine katkı salayan Justin O’Beirne, Google Maps’in neden daha iyi olduğunu açıkladı.

Google’ın haritasının ve navigasyonunun Apple’ın harita uygulamasına kıyasla çok daha gelişmiş olduğunu belirterek sözlerine başlayan O’Beirne, aradaki farkın yalnızca büyük şehirlerde değil özellikle küçük şehirlerde daha belirgin olduğunu söylüyor.

Kısacası, Apple’ın Google seviyesinde bir harita deneyimi sunabilmesi için daha çok çalışması gerektiği belirtiliyor.

Google’ın harita uygulaması ile Apple’ın harita uygulamasının arasındaki en büyük farkın binaların ayrıntılı planlarında görüldüğüne dikkat çeken O’Beirne, Google dışında Apple dahil olmak üzere hiç kimsenin veya hiçbir şirketin bu detaylara sahip olmadığını belirtiyor. Google’ın bina detaylarını birkaç yıl önce haritasına eklediğini hatırlatalım.

Google’ın yerleşim yerleri üzerindeki detaycılığını öven O’Beirne, Google’ın bu konuda oldukça başarılı olduğunu sözlerine ekliyor.

Peki Google’ı Apple gibi rakiplerine kıyasla harita konusunda bu kadar başarılı kılan şey ne? Bu, Google’ın 2012 yılından bu yana sahip olduğu veri havuzundan kaynaklanıyor. Apple gibi rakiplerin Google’ın sahip olduğu bu veri havuzuna erişebilmesinin önünde yıllar olduğunu söyleyen O’Beirne, gelecekte Google’ın bu verileri artırılmış gerçeklik için de kullanılabilir hale getirebileceğini belirtiyor.

müşteri hizmetleri

4 Yorum

  1. Yigit Yigit 25 Aralık 2017

    Google maps,yandex,ios haritalar üçüde ankaranin göbeğinde yanlia yönlendirme yapti ucude rezalet
    Ama yine google maps biraz daha kullanışlı

Yorumlar kapatıldı.