İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın İlk Kişisel Bilgisayarı Apple-1, Açık Artırmada Rekor Bir Fiyata Satıldı!

Steve Jobs’un garajında ​​üretilen ve nadir bulunan Apple’ın ilk kişisel bilgisayarı Apple-1, Almanya’da 130.000 dolardan fazla fiyat ile bir müzayede de satıldı.

teknik destek

Cumartesi günü Köln’de bir müzayedede satılan Apple-1’in, çok aranan eski Apple bilgisayarı, Apple’ın genç kurucusu Steve Jobs ve Steve Wozniak’ın 1976’da tasarladığı ve pazarladığı 200 bilgisayardan sadece birisinin olduğunu belirtelim.

Müzayedede satılan Apple-1’in sahibi Kaliforniya’da yaşayan ve yazılım mühendisi olan John Dryden ise satış sonrasında cihaz ile ayrılmanın zor olduğunu söyledi.

Apple-1, anakart ve orijinal makbuzu, kaset kaydedici, bir kullanım kılavuzu ve 1977’den itibaren Dryden ve Wozniak arasındaki telefon konuşmalarının notlarıyla birlikte satıldı. Apple, bilgisayar için harici bir kutu sunmuyordu; güç kaynağı, klavye, monitör ve kaset kaydedici de alıcı tarafından ayrı olarak edinilmesi gerekiyordu.

Bu Apple-1’in, Ekim 2014’te New York’taki Bonhams müzayedesinde 905.000 dolarlık rekor bir fiyatla alıcı bulan bir başka Apple-1’den sonra oldukça rekor bir fiyatlandırma ile alıcısını bulması bekleniyordu ancak bu olmadı.

teknik destek