İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın İlk Kişisel Bilgisayarı Apple-1’e Rekor Değer Biçildi!

Günümüzde, çok az insanın sahip olduğu düşünülen Apple’ın ilk kişisel bilgisayarı Apple-1’i ara ara açık arttırmalarda görüyoruz ve bu yıl bir yenisini daha göreceğiz. The Telegraph’ın haberine göre, Alman açık arttırma ekibi Bremer, cihazın 320.000 dolardan satılacağını tahmin ederek kısa bir süre önce bir Apple-1’i kullanılabilir hale getirmek üzere çalışmalara başladı.

teknik destek

Bremer ekibi, ellerindeki Apple-1’i “piyasada görülebilecek en iyi korunmuş Apple-1 örneği” olarak nitelendiriyorlar. Açık artırmada, Apple-1’in kendisi, orijinal belgeleri ve devre şemaları gibi pek çok detay yer alacak.

Bu Apple-1’in tam çalışır durumda olduğu söyleniyor. Günümüzde, var olan sekiz Apple-1’den birisi olduğuna inanılıyor ve bu onu nadir bulunan bir hatıra parçası haline getiriyor.

Apple-1, 20 Mayıs’ta Almanya’nın Köln kentinde açık artırmaya sunulacak. Bremer ekibi şu anda makinenin 320.000 dolardan fazla bir fiyat ile satılmasını bekliyorlar. Daha önceki benzer açık arttırmalar baz alındığında, cihazın satılacağının kesin olduğunu söyleyebiliriz.

Geçen yıl, nadir Apple-1 “Celebration” modeli açık artırmada 815.000 dolardan alıcı bulmuştu. 2014 yılında, çalışan bir Apple-1 365.000 dolar, Wozniak tarafından imzalanan bir model 671.000 dolara alıcı bulmuştu.

Bu açık artırmada yer alacak olan her şey yukarıdaki fotoğrafta görülebilir.

müşteri hizmetleri