Apple’ın iPhone 7’de Köklü Değişikliklere Gitmesinin Nedenleri

image

iPhone 7 sızıntıları yine kaçak bir şekilde, bir YouTube kanalı üzerinden yayınlandı. Bu sızıntıda iPhone 7 Plus’un maketi üzerinde duruldu. Bu videoda gördüğümüz incelemede hayli büyük değişiklikler var. Apple her geçen gün kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor.
Bu değişimler sizce neye işaret ediyor?

teknik destek

iPhone 7’de 3.5 mm Jack Girişi Neden Olmayacak?

En tartışmalı değişiklik şüphesiz ki Apple’ın kulaklık konusundaki büyük değişikliğiydi. Bu değişiklik bir çok kaynak tarafından teyit edilmişti. Apple tek bir port tutkunları için mini jack’den kurtuluyor. Apple bu değişikliğini telefonun kalınlığını azaltmak için yaptı diyebiliriz. Apple iPhone 7’yi 1-2 milimetre daha inceltebilir.
Bunun diğer avantajı, Apple’ın 3.parti  kulaklık kullanımının önüne geçmek ve kendi aksesuarlarını yayarak gelirini arttırmak. Apple’ın temel olarak Lightning’i 30-pin konnektöre çevirerek kendi kasasını doldurmak. Lightning konnektörün patentinin sahibi Apple, ileride 3.parti satıcıları telif anlamında zorlayacağa benziyor. Unutmayalım ki Apple, kendi kulaklıklarının ve Beats Company’nin sahibi.
Neden 2 Hoparlör?
Ses konusunda bir başka ilginç detay ise iPhone 7 Plus ve muhtemelen iPhone 7’lerde 2 hoparlörün olması. Piyasa analistleri bu konuyu Apple’ın müzik ve konuşma kalitesini arttırmak için yapacağını söylüyor.
Çift Kamera Olacak Mı?
Başka bir teyide göre iPhone 7’lerin çift kamera ile gelmesi muhtemel görülüyordu. Bu kameralardan birisi normal fotoğraflar için işe yararken diğeri ise zoom vb. işlevleri daha iyi şekilde kullanmamızı sağlayacak. Apple, Düz fotoğrafların yanı sıra 3D fotoğrafçılığına kesin olmamakla beraber büyük bir ihtimalle yanıt verecek.
 Bu değişikliğin Asya’dan gelecek ileriki nesil telefonlarda da olacağını tahmin eder gibiyiz. Apple, bu fikirde öncü olarak diğer firmalara iPhone 7 ile ders verecek gibi duruyor. Anlaşılan o ki Apple, iPhone 7 ile fotoğrafçılığa ayrı önem vermeye çalışacak.
Anten Sorunu Devam Edecek Mi?
Büyük estetik şikayetlerinden birisi olan telefonla konuşurken, internette gezinirken telefonun çekim gücünün azalması ve sağlıklı bağlantılar kurulamamasıydı. Apple, müşterilerinin sorunlarını dinledi, bunun için çalışmalara başladı ve telefonun yan tarafında sarılı olan anten hattını arka tarafa kaydırmayı düşünüyor.
Apple, her zaman anten konusunda şikayet yağmurundaydı ancak iPhone 7’de buna iyi bir cevap vermezse itibarının daha da düşeceğini bilmemiz gerekir. Bunun için Apple’ın yeni antenin nasıl çalışacağı ve uyum sağlayıp sağlamayacağını sıkı bir test etmesi lazım.
Mavi Renk Seçeneği Gelecek Mi?
Apple’ın yıllardır süregelen geleneği siyah, gri, beyaz renklerini son zamanlarda daha da güzel ve ilgi çekici renkler almaya başladı. iPhone 5s ile birlikte altın renginide kullanan Apple, iPhone 7’de Mavi bir renk seçeneğini düşünüyor.
Eylül’de neler olacak gerçekten mavi renk gelecek mi gelmeyecek mi göreceğiz. Sabredelim..
müşteri hizmetleri