Şimdi yükleniyor

Apple’ın iPhone 8 için Planları Netleşmeye Başladı

iphone-6s-apple

Apple’ın iPhone 8 için Planları Netleşmeye Başladı

Apple henüz yeni iPhone’ları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a olan talepleri karşılamaya çalışıyor. Ancak bu gelecek nesil iPhone’lar için çalışma yapılmadığı anlamına gelmiyor. Apple şimdiden gelecek nesil iPhone modeli için ciddi ciddi çalışmalar yapıyor.

teknik destek

Ünlü Apple analistlerine göre önümüzdeki yıl Apple “S” serisini pas geçecek. Yani iPhone 7s veya 7s Plus tanıtılmayacak. Şirket bunun yerine doğrudan iPhone 8 ile kullanıcılarına merhaba diyecek. Elbetteki böyle bir beklentinin olmasının en büyük nedeni iPhone’un 10. yıl dönümüne bağlanıyor. Hal böyle olunca şirketin gelecek nesil iPhone modeli için planları netleşmeye başlamış durumda diyebiliriz.

Erkenden gelen yüzeysel raporlara göre iPhone 8 ve iPhone 8 Plus kilit alanlarda bir dizi muazzam geliştirmelerle gelecekler. Özellikle tasarımsal anlamda büyük revizyonlar söz konusu olacak. 2014 yılında tanıtılan iPhone 6 ve 6 Plus sonrası halen daha benzer tasarımla devam eden Apple’ın böylece bunu değiştirmesi öngörülüyor diyebiliriz.

2017 yılında tanıtılacak denilen iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, uçtan uca bir ekrana sahip olacaklar ve arka tarafı cam kaplama olacak. Bu noktada Apple bir ilki gerçekleştirerek ilk defa iPhone’da OLED ekranı kullanacak. En önemli gelişmelerden birisinin de ana ekran düğmesi üzerine olması bekleniyor. Şirketin fiziksel ana ekran düğmesini kaldırması yerine sanal ana ekran düğmesini getirmesi öngörülüyor. Sanal ana ekran düğmesinin ekrana yerleşik olacağını belirtelim.

Öte yandaki geliştirmelere bakacak olursa çok daha iyi kamera ve çok daha hızlı bir çip beklentisi söz konusu. A10 Fusion çip ile performans konusunda beklentilerden fazlasını sunan Apple’ın A11 Fusion çip ile dahasını sunması bekleniyor.

Apple’ın gelişimi durdurulamayan ve kullanıcılar tarafından da yoğun ilgi ile karşılaşılan oyun sektörü için iPhone’larında özel çalışmalar yaptığı da gelen bilgiler arasında. Bu yönü ile akıllı telefonda, iPhone’da oyun oynama deneyimi baştan aşağı değişecek deniliyor.

En büyük merak konusu ise iPhone 8’in pili… Hızlı şarj, kablosuz şarj ve daha büyük pil Apple’ın son yıllarda gündeminde. En yeni iPhone’larda bu gelişmeler görülmedi ama gelecek nesil iPhone’larda görüleceği aşikar. Bunun iPhone 8 ile gerçekleşmesi bekleniyor. Analistler iPhone 8’in pili ile tam gün kullanıma uyum sağlayacağını söylüyorlar…

Apple’ın kablosuz şarj teknolojisini alışılmışın dışında sunması düşünülüyor. Mevcut kablosuz şarj teknolojilerinin aksine doğrudan uzaktan şarj edilebilir bir teknolojiyi Apple’ın elinde tuttuğu belirtiliyor. Evinize veya ofisinize yerleştireceğiniz özel şarj istasyonu sayesinde iPhone’unuzu bu istasyona 15 feet yani 4.5 metrelik bir mesafe desteği şarj edebileceğiniz aktarılıyor.

teknik destek

3 yorum

comments user
servet

İnanmayın iphone 7S çıkacak seneye, 10. yılıymış ne alaka ios 10 var A10 işlemciler var, Seneye amoled ekranlı iphone 7

Yorumlar kapalı.