Apple’ın iPhone Etkinleştirme Kilidi Durumu Kontrolü Aracını Neden Kaldırdığı Belli Oldu!

iPhone-Etkinlestirme-Kilidi-Kontrol

Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone Etkinleştirme Kilidi Durumu Kontrolü aracını web sitesinden kaldırdı ve böylesi yararlı bir aracın kaldırılmasına neden olan şeyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. iPhone Etkinleştirme Kilidi web sitesi, satın alınan bir cihazın Etkinleştirme Kilidi ile kilitlenip kullanılmaz hale gelip gelmediğinden emin olmak için tasarlanmıştı.

teknik destek

Açıkça görüleceği üzere, iPhone Etkinleştirme Kilidi web sitesi, Etkinleştirme Kilidi etkin cihazların kilidini açmak için kullanılan bypass işleminin hayati bir parçasıydı. Belki de Apple’ın böylesi faydalı bir aracın kötüye kullanılmasından dolayı kaldırdığını söylemek mümkün.

Etkinleştirme Kilidi web sitesi kullanılarak, iPhone kilidinin bypass edilmesi işlem videosunu aşağıda gösterilmiştir. Bilgisayar korsanları, geçersiz bir seri numaranın bir veya iki karakterini değiştirerek, doğrulama amacıyla Etkinleştirme Kilidi aracını kullanarak işlevsel olduğundan emin olmak için geçerli bir seri numarası oluşturabiliyorlar. Bu, herhangi bir cihaz sahibine ait geçerli seri numarası, daha önce işlevsiz bir iPhone’u veya iPad’in kilidini açmak için kullanılabiliyor. İşte o video;

Etkinleştirme Kilidi web sitesinin kullanımı 5:25’te başlıyor.

Mevcut iOS kullanıcılarından geçerli seri numaralarını çalmak için Etkinleştirme Kilidi web sitesinin kullanılması, iPhone sahiplerini zora sokan gizemli bir Apple Kimliği hatasının olduğunu gösteriyor.

Yeni veya yakın zamanda, sıfırlanmış bir cihazı etkinleştirmeye çalışırken, bazı iPhone sahipleri cihazlarının açıklanamayacak şekilde başka bir Apple kimliği hesabına kilitlenmiş olarak bulmuşlardı. Sorun, Eylül ayından bu yana iPhone 6s, 6s Plus, 7 ve 7 Plus modellerini etkiliyordu ve sadece Apple tarafından düzeltilebiliyordu.

Apple, videoda gösterilen hack işleminin, Apple Kimliğini Etkinleştirme Kilidi güvenlik açığıyla ilgili olduğunu doğrulamadı ancak bunun makul bir teori olduğunu söylemek mümkün. Başka türlü, Etkinleştirme Kilidi web sitesinin kaldırılmasını açıklamanın zaten bir yolu yok.

iOS 7’nin ile tanıtılan Etkinleştirme Kilidi, başarılı bir hırsızlık caydırıcısı olduğu kanıtlamıştır. Bir iOS cihazını bir kullanıcının Apple ID hesabına etkin bir şekilde kilitler ve cihaz sıfırlansa bile, bu bir Apple kimliği ve şifresi önlem olarak bir defaya mahsus sorulur. Etkinleştirme Kilidi’ni atlamak son derece zordur ve zaten zor olduğunu yukarıdaki videodaki gibi yöntemlerin ortaya çıkmasından anlayabiliyorsunuz.

Apple’ın müşterileri için yeni bir Etkinleştirme Kilidi web sitesi sunup sunmayacağı şimdilik belirsiz.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.