İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Kablosuz Kulaklığı AirPods Satışa Sunuldu!

Apple’ın AirPods’u şirketin online mağazasından 779 TL karşılığında şu andan itibaren sipariş verilebiliyor. Apple’ın bu sürpriz adımı tam da kablosuz kulaklıklarının satışına tam olarak ne zaman başlayacağı üzerine spekülasyonların yapıldığı hafta geldi. Başlangıçta, AirPods “Ekim ayının sonlarında” satışa sunulacaktı ancak Apple belirtilmeye nedenlerden ötürü satışları erteledi.

Artık kullanıcılar, AirPod ile bir iPhone arasında “kesintisiz ve otomatik bağlantı” yoluyla 5 saate kadar müzik çalma ve yüksek kaliteli ses sağlayan Bluetooth özellikli kulaklıkları sipariş edebilirler. AirPods’ları şarj etmek için, birlikte gelen seyahat çantası, kulaklıklar için 24 saate kadar pil ömrü sunan bir şarj istasyonu olarak iki katına çıkar.

AirPods içindeki yeni W1 çipi, Apple’ın ekosistemindeki cihazlarla kesintisiz bağlantıya izin verir; böylece, şarj edilebilir pil yuvası bir iOS cihazının yakınında açıldığında anında bağlanır. Kullanıcı kulaklarına takarken, AirPods “sizi ne zaman ne dinlediğinizi bilerek” açılır ve kulaklıkları kulağınızdan çıkarttığınız anda müzik duraklatılır. Oynatma denetimleri, kulaklıklara iki kez hafifçe dokunduğunuzda veya Siri ile sesli komutlara bırakılmıştır.

AirPods iOS 10, watchOS 3 veya macOS Sierra ile uyumludur. Kendi AirPods’unuzu Apple.com’dan şimdi satın alabilirsiniz. Teslimatlar şu andan itibaren 3 hafta olarak belirtilmiş.