İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Mart Etkinliğinde iPad Air 3 Yerine 9.7 inç iPad Pro Tanıtılacak

Geçen yıl, Eylül ayında iPad mini 4 ile birlikte iPad Pro tanıtılmıştı. Bu yılda, önümüzdeki Mart ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan özel bir etkinlikle iPad Air 3 ve iPhone 5SE’nin tanıtılması bekleniyordu. Ancak Apple’ın farklı planları olduğu ortaya çıktı.

teknik destek

Sadece yakın zaman kadar, Apple’ın Mart etkinliğinde yeni Apple Watch kayışlarını, yeni 4 inç iPhone 5SE‘yi ve iPad Air 3’ü tanıtacağı bekleniyordu. Hatta 15 Mart’ta tanıtılacakları ve 18 Mart’ta satışlarına başlanacakları bile raporlanmıştı. Ancak, 9to5Mac’in raporuna göre Apple’ın Mart ayında gerçekleştireceği etkinlikte iPad Air 3’ü tanıtmak gibi bir planı yok.

Apple’ın Mart Etkinliği: Apple’ın Mart Etkinliği: iPhone 5SE, iPad Air 3 ve Yeni Apple Watch Kayışlarını Tanıtılacak

Bunun yerine, şirket 9.7 inç iPad Pro’yu tanıtacak. 9.7 inç iPad Pro, geçen yıl tanıtılan 12.9 inç dev iPad Pro’nun bir boy küçüğü olacak ve dev ekranlı, 12.9 inç iPad Pro‘yu kullanmak istemeyen kullanıcıların ilgisine sunulacak.

Raporda, Apple’ın 15 Mart’ta bir etkinlik gerçekleştireceği tekrarlanıyor. iPad Air 3 yerine 9.7 inç iPad Pro’nun tanıtılacağı belirtiliyor. 9.7 inç iPad Pro’nun A9X işlemci, 4 hoparlör, Smart Connector ve Apple Pencil desteği ile geleceği belirtiliyor. Smart Connetor desteğinin yer alması demek yeni boyutu ile Smart Keyboard’un da geleceği anlamına geliyor.

Apple’ın bu kararı ile tablet piyasasının hareketleneceğini söyleyebiliriz. iPad satışlarının 9.7 inç iPad Pro ile birlikte yükselen bir ivme kazanacağı açık.

müşteri hizmetleri