Şimdi yükleniyor

Apple’ın Önümüzdeki Yıl Tanıtması Beklenen OLED Ekranlı iPhone için En Güvenilir Ağızdan Açıklama

img_0163

Apple’ın Önümüzdeki Yıl Tanıtması Beklenen OLED Ekranlı iPhone için En Güvenilir Ağızdan Açıklama

Son Güncelleme tarihi 17 Kasım 2016 by

teknik destek

Apple, gelecek yıl bir OLED ekranına sahip ilk iPhone’unu piyasaya süreceği yönünde yaygın bir söylenti bulunuyor. Ancak raporlar potansiyel ekran boyutu ile çelişiyor.

KGI Securites analisti Ming-Chi Kuo, daha önce Apple’ın kavisli bir OLED ekran ve cam gövdeli 5.8-inç iPhone’u gelecek yıl tanıtacağını belirtmişti. Barclays analistleri ise kavisli, çerçevesiz OLED ekranlı 5 inçlik bir iPhone 8 iddiasında bulundular. Japon web sitesi Nikkei ise tamamen cam tasarım yeni bir 5 inç iPhone bekliyor.

Şimdi, yeni bir araştırma notunda Kuo, bahsi geçen premium iPhone modelinin 5.8 inçlik bir OLED paneline sahip olacağını, ancak 5.1 ila 5.2 inç arasında daha küçük aktif görüntü alanına sahip olacağını söyledi. Kuo, bunun “belirli tasarım amaçları” için olduğunu ve bunun muhtemelen bir çeşit sarmalaya veya esnek bir görüntüye işaret ettiğini söyledi.

Kuo araştırma notunda “OLED iPhone’un çeşitli piyasa spekülasyonlarına rağmen 5.1-5.2 olacağını tahmin ediyoruz. OLED iPhone’un ekran boyutu bakımından en az 5 inç, en fazla 5.8 inç olacak. OLED iPhone’da 5.7-5.8 inç esnek OLED panelinin (özel tedarikçisi olarak Samsung ) benimseneceğini tahmin ediyoruz. Bununla birlikte, özel tasarım amaçları için gerçek aktif alan yaklaşık 5.1-5.2 olabilir. OLED modelinin yanı sıra Apple’ın yeni 4.7 ve 5.5 TFT-LCD iPhone modellerini piyasaya sürmesini bekliyoruz.” diyor.

Kuo, yepyeni OLED tabanlı iPhone’un yanı sıra geleneksel LCD ekranlı yeni 4.7-inç ve 5.5-inç iPhone’ların da gelecek yıl tanıtılacağını yineledi

teknik destek