İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Perakende Varlığı Genişlemeye Devam Ediyor: Yeni Apple Store Yolda

Apple Latin Amerika’da perakende varlığını genişletmek için ilk Apple Store’u Meksika’da açmayı planlıyor. Sızan Apple belgelerine göre Apple Via Santa Fe’de büyük bir alışveriş merkezinde yer ayarlaması yaptı ve şu an için ekip oluşturmaya devam ediyor.

Apple’ın yeni nesil Apple Store tasarımı ile devam etmeye başladığı Angela Ahrendts döneminde, Meksika’da da yeni nesil Apple Store’un inşaa edileceğinden söz ediliyor. AppleInsider’ın ulaştığı bilgiler ışığında yeni Apple Store’un görüntüsü ve oluşturulan ekibi de sızdırılmış durumda.

apple-store-amerika

Bu Apple’ın Latin Amerika’da üçüncü, Meksika’da ise ilk mapazası olacak. Apple’ın daha önce Brezilya’da açtığı iki mağazasının ise bölgedeki başarının ölçülmesi adına bir test olduğu düşünülüyor.

Kaynaklara göre Apple yeni Apple Store’unu bir yıl içerisinde açacak ve yakın gelecekte reklam çalışmalarına da başlayacak. Apple’ın bu şekilde Latin Amerika’da stratejik konumunu güçlendirmeyi de hedeflediği özellikle belirtiliyor.

Türkiye adına da Apple’ın üçüncü Apple Store için çalışmalar yaptığı gelen bilgiler arasında. Bakalım ülkemiz adına ne gibi gelişmeler yaşanacak.