Apple’ın Piyasa Değeri 700 Milyar Doları Aştı!

apple-hizmetleri

Apple, iyi bir “Sevgililer Günü” geçiriyor diyebiliriz. Çünkü hisse senetleri bugün 134.54 doların üzerinde işlem görerek, tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı.

teknik destek <

AAPL

Şu anda Apple’ın piyasa değeri 710 milyar doları aşmış durumda ve bu, dünyanın en değerli şirketinin Apple olduğu anlamına geliyor. Şirket değeri olarak Apple’ın en yakın rakibi ise Google’ın ana şirketi Alphabet. Alphabet’in şu anki piyasa değeri ise yaklaşık 575 milyar dolar. Üçüncü sırada yer alan Microsoft’un piyasa değeri ise 500 milyar dolar.

Bu başarıyı gösteren kilometre taşı, Apple’ın hisse senetlerinin bugüne kadarki en yüksek kapanış fiyatı olan 133.29 doları Pazartesi günü görmesinden sadece bir gün sonra geldi. 2001 yılından bu yana, Apple’ın ilk yıllık kar düşüşünü takiben, şirketin son dört ayda hisse senedi istikrarlı bir şekilde yükselişe geçmiş durumda.

Şu anda Apple, dünyanın ilk trilyon dolarlık şirketi olmak için yavaş ama emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Gözüken o ki bu birkaç yıl içerisinde gerçekleşecek.

müşteri hizmetleri