Apple’ın Qualcomm ile Patent Mücadelesi

Apple’ın Qualcomm ile Patent Mücadelesi

Apple, Qualcomm ile patent savaşını tekrar başlattı. Bu defa kararının arkasında olan Apple, yalnızca yargıya gitmekle kalmayacak, dev firma ABD Patent ve Marka Ofisi’ne patent iptali talebinde bulundu.

teknik destek <

Apple ve Qualcomm arasında geçen patent mücadelesini görmeye artık alıştık. Her dönem karşımıza çıkan patent savaşı, bu defa yalnızca kendi aralarında değil sektörün farklı alanlarında da karşımıza çıkıyor. Warnes Bros. – Bethesda, PUBG – Fortnite bu mücadelelere örnek verilebilir.

Bizim konu alacağımız savaş ise sürekli yargıç önünde olan Apple ve Qualcomm olacak. İki firma yeni dava ile tekrar yargı karşısındalar. Apple bu kez sadece yargıya gitmekle kalmadı ve ABD Patent ve Marka Ofisi’nden Qualcomm’a ait dört patentin iptalini istedik. Buradan Apple’ın direkt sonuç almak istediğini anlıyoruz.

Apple’ın Qualcomm ile Patent Mücadelesi

Önceki dönemlerde yargı karşısına çıkan patentler, hala inceleme altında tutuluyor. Apple tarafından gelen itirazları barındıran patentlerin içinde hem telefon hem de yapay zeka destekli dijital asistan işlevi gören bir ürün, dijital kameraların otomatik odaklanma sistemi, devre bellekleri ve dokunmaya karşı duyarlı ekranlar bulunuyor.

Apple’ın açtığı patent başvurularına geçecek olursak, firmanın günümüze kadar toplam 398 patent davası açtığını görüyoruz. Apple’ın sürekli itiraz ettiği ve Qualcomm’un da karşı itiraz ile yanıt verdiğine alıştık diyebiliriz. Elbette son karar ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından verilecek. Davalardan sonuç alındığında sizlerle paylaşıyor olacağız.

müşteri hizmetleri