Apple’ın Satışlardaki Hayal Kırıklığına HomePod’da Eklendi

applein-satislardaki-hayal-kirikligina-homepodda-eklendi

Apple’ın geçtiğimiz günlerde satışa çıkarttığı HomePod satış rakamlarında hayal kırıklığı yaşattı. 

teknik destek <

Son zamanlarda ürünlerinin satış rakamlarıyla sürekli hayal kırıklığına uğrayan Apple’a bir hayal kırıklığı da HomePod’dan geldi. Apple’ın geçtiğimiz günlerde Amerika’da satışa çıkarttığı HomePod ürünü pazardaki etkili rakipleri karşısında bekleneni veremiyor. 

Akıllı hoparlör pazarına HomePod ile giriş yapan Apple’da yüzler gülmüyor. Sadece ve şık tasarımının yanında güçlü ses özellikleriyle dikkat çeken Apple’ın HomePod ürünü yüksek fiyatı ve rakiplerinin gerisinde olan sesli asistan sebebiyle kullanıcılar tarafından tercih edilmiyor. 

Amazon Echo Pazarı Domine Ediyor!

Slice Intelligence tartından yapılan pazar araştırmalarına bakıldığında Apple’ın HomePod ürünü akıllı hoparlör pazarında Google Home’un gerisinde kalıyor. Liderliği açık arayla Amazon’un Amazon Echo ürünü elinde bulundururken Apple’ın pazarı domine eden rakibine karşı istediğini elde etmesi çok zor gibi görünüyor. 

applein-satislardaki-hayal-kirikligina-homepodda-eklendi-2

Bulundurduğu Siri sesli asistanının rakiplerinin kendi sesli asistanlarına göre çok geride olması ve fiyatının 349 dolar gibi çok yüksek bir seviyede olması sebebiyle kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen HomePod’un 10 haftada yüzde 10’luk pazar payı elde etmesi Apple’ı kara kara düşündürüyor. Apple’ın HomePod satışlarını arttırmak için nasıl bir strateji izleyeceği şimdilik merak konusu. 

müşteri hizmetleri

Comments are closed.