İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Taksitli iPhone Satış Programı Türkiye’ye Gelebilir

Geçtiğimiz günlerde Apple, iPhone için uyguladığı taksitli satış programını Fransa, İtalya ve İspanya’da uygulamaya başlayacağını duyurdu. Bu ülkedeki müşteriler artık eski bir iPhone, Android veya Windows Phone cihazlarını Apple Store’a getirerek bir değer biçtirebilecekler ve bu değeri alacakları iPhone’un değerinden düşürterek 24 aylık ödeme planına dayalı olarak yeni cihaz satın alabilecekler.

teknik destek

Program Apple Online Store’da kullanılamıyor. Ayrca Fransa, İtalya ve İspanya’da 31 Ağustos 2016 tarihinden itibaren kullanıma sunulacak. Program dahilinde bir örnek vermek gerekirse; İtalyan müşteri eski iPhone 5’ini vererek yepyeni 16 GB iPhone SE’yi aylık 16,98 euro ödeyerek iki yıllık taksitlendirme ile satın alabilecek. Böyle bir ticaretle ortaya çıkan farklarla cihazın bedeli 425,52 euro oluyor.

Tam fiyat kombinasyonu cihazın durumuna göre değişkenlik gösteriyor. Programın şimdiye kadar sadece ABD’de uygulanıyor olmasından öte şimdi de Avrupa’nın bazı ülkelerinde kullanılabilir olması ile genişletilmesi akıllara bu uygulamanın Türkiye’ye de geleceğini getiriyor. Son dönemlerde gelir kaybı yaşayan Apple’ın bu şekilde gelirlerini arttırmaya, yeni cihaz alımını kolaylaştırarak sıfır cihaz satışlarını teşvik etmeyi hedeflediğini belirtelim. Buradan da yola çıkarak Avrupa’ya gelen bu uygulamanın yavaş yavaş ülkemizde de uygulanabileceği açık. Ancak buna net bir tarih vermek güç. Ülkemizde güçlü satış rakamlarına sahip olan Apple’ın bunu daha da iyi kılmak adına bir adım atabileceğini söylemek kesinlikle hayal değil.

[irp posts=”1493″ name=”Türkiye’ye Üçüncü Apple Store Geliyor!”]

Apple’ın ülkemizde üçüncü Apple Store’u açmak için çalışma yaptığı şu günlerde, yakın zamanda taksitli iPhone satış programını da ülkemize getirmesi mümkün gibi duruyor.

müşteri hizmetleri