Apple’ın Tayland’da Açtığı Apple Store Büyülüyor

applein-taylandda-actigi-apple-store-buyuluyor

Teknolojik ürünleri kadar ürünlerinin satıldığı mağazalarıyla da pek çok kişinin dikkatini çeken Apple’ın Tayland’da açtığı mağaza görenleri büyülüyor.

teknik destek

Tayland’ın Bangkok’taki Chao Phraya Nehri üzerinde yer alan Iconsiam, Apple’ın ülkedeki ilk mağazasına ev sahipliği yaparken ayrıca iki alışveriş merkezini de içerisinde barındırıyor.

10 Kasım’da açılacak olan Apple mağazasının sayfasında ise şu yazı yer alıyor.

“Apple Iconsiam Chao Phraya River, insanların fikir alışverinde bulunmaları, öğrenmeleri ve bir şeyler oluşturmalarının merkezinde yer alacak. Bu yer insanlara ilham verecek ve onların yaratıcı fikirler ortaya çıkartmasına katkı sağlayacak.”

applein-taylandda-actigi-apple-store-buyuluyor-2

Yeni Apple Store’un tasarımını detaylı incelediğimizde tasarımının, Apple’ın 2016 yılında açılan Michigan Avenue Apple Store’a oldukça benzediğini görebiliyoruz. 1850 metrekarelik bir alana yayılan mağazanın çoğu yerin altında yer alıyor.

Apple Ülkede İkinci Sırada!

Tayland’da yaşayan kişilerin yüzde 14.3’ü iOS işletim sistemini tercih ediyor. Android işletim sistemini tercih edenlerin sayısı ise yüzde 85.3 civarlarında. Akıllı telefon kullanıcıların ilk tercih ettiği marka Samsung olurken ikinci marka ise Apple olarak karşımıza çıkıyor.

müşteri hizmetleri