Apple’ın Türkiye’de Henüz Kullanıma Sunmadığı Efsanevi Hizmetleri

apple-hizmetleri

Yıllardır dünyanın en değerli şirketi konumunda olan Apple’ın belirli bölgelerde kullanıma sunduğu eşsiz hizmetleri mevcut. Aslında bu hizmetleri efsanevi ve Apple’ı Apple yapan şeyler. Ancak bunların büyük bir kısmı alına bakarsanız hiçbir Türkiye’de kullanılabilir değil.

teknik destek <

Ülkemizde Apple yönetimi mi bu konuda ilgisizler yoksa Apple mı biraz ağırdan alıyor bilinmez ama bu hizmetlerin ülkemizde kullanıma sunulmasını büyük bir istek ve hevesle istiyoruz, bekliyoruz.

Yenilenmiş, Uygun Fiyatlı Apple Ürünleri

yenilenmis-apple-urunleri

Apple sertifikalı ve 1 yıllık garantili, oldukça uygun fiyatlı yenilenmiş ürünler. Mesela 16 GB iPhone 6s’i 100-150 dolara (300-450 TL) varan indirimlerle satın almak ister misiniz? Veya iPad mini 3’ü 100 dolara (300-350 TL) varan indirimlerle satın almak ister misiniz? Bunu sadece iPhone ve iPad’den ibaret olarak görmeyin. Apple’ın bu hizmetine Mac ve iPod modelleri de dahil.

yenilenmis-iphone-6s

Mantık oldukça basit. Geri dönüşüme verilmiş bir iPhone 6s düşünün. Apple bunu sıfır haline getiriyor ve tüm kontrollerini yapıp, sertifikalayıp 1 yıllık garanti ile yeniden satışa sunuyor. Kaybedilen çok bir şey yok. Ancak uygun fiyat yönünden kesinlikle büyük bir kazanım söz konusu.

iPhone Yükseltme Programı

Aylık uygun ödeme planları ile eski iPhone’unuzu belli bir bedel karşılığında verip ki bu bedel alacağınız iPhone’unuzun fiyatından düşülecektir yeni iPhone’u satın alabilirsiniz. Apple bu yükseltme programını her yıl her yeni iPhone modeli için uygulamaya koymaktadır. Böylece her yıl yeni bir iPhone’u uygun şartlarda satın alabilirsiniz.

18 Aya Varan Finansman Desteği

Bir bakıma bankadan kredi çekmek yerine bunu size elbetteki özel faiz oranları ile Apple sunuyor diyebiliriz. Üstelik bankalara göre daha uygun bir teklif ile…

AppleCare +

Ülkemizde yakın zamanda geniş odaklı uygulamaya konulmasını beklediğimiz garanti kapsamını daha güçlü hale getiren ve hizmet kapsamında donanım onarım desteğini 1 yıldan 2 yıla, telefonla özel desteği 90 günden 2 yıla çıkartmanız sağlanıyor. Mesela şu anda AppleCare + iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için kullanılabilir durumda.

AppleCare + ile isteyerek veya istemeyerek iPhone’unuzun ekranını kırmanız durumunda sadece 29 dolar ödemeniz yeterlidir. Diğer hasarlar için ise 99 dolar gibi bir bedel ödemeniz yeterli olacaktır. Yani o YouTube’da iPhone’unu yerden yere vuranların yaptıklarına aldanmayın. O videolardaki çoğu cihaz AppleCare + ile güvence altındadır 🙂

Elbetteki AppleCare + için cihaza göre belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Mesela iPhone 7 için bu bedel 129 dolar.

müşteri hizmetleri

3 Comments

Comments are closed.