İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Yeni iPad ve iPhone’u Tanıtacağı Mart Etkinliğinin Tarihi Hala Gizemini Koruyor

Apple’ın yeni 4 inç iPhone ve yeni iPad modelini tanıtacağı Mart etkinliğinin tarih gizemi halen sürüyor. Şirket tarafından veya yetkililerinden yapılmış bir açıklama yok. Hal böyle olunca söylentiler peş peşe geliyor.

teknik destek

Re / Code yeni bir bilgi raporu yayınladı. Raporda Apple‘ın özel Mart etkinliğinin, daha önceki söylentilerde belirtilen 15 Mart veya 22 Mart’ta gerçekleştirilmesinin sadece birer rivayet olduğunu belirtiliyor. Apple’ın tüm bu tarihlerin aksine 21 Mart veya 23 Mart‘ta etkinliği gerçekleştireceği özellikle vurgulanıyor.

Etkinliğin neleri getireceği de aslında tam bir muamma. 4 inç iPhone iddiası bir süredir gündem de ve uzun zamandır, yeni 4 inç iPhone için Ocak ayından bu yana konuşulan iPhone 5SE adlandırılması birkaç gün önce ortaya çıkan raporla iPhone SE adlandırmasına dönüşmüş durumda. Yeni iPhone modelinin ismi ne olursa olsun, donanımı yönünde kesin veriler mevcut denilebilir. Yeni 4 inç iPhone modelinin, güçlü A9 işlemci, 8 veya 12 megapiksel arka kamera, 1 GB RAM, 16 ve 64 GB depolama seçenekleri ile sunulacağı tahmin ediliyor.

Bunun yanında bir süredir Mart etkinliğinde Apple’ın iPad Air 3‘ü tanıtacağı konuşuluyordu ama son raporlarla bu da değişti ve Apple’ın 12.9 inç iPad Pro‘nun eş versiyonunun bir boy küçüğünü, yeni 9.7 inç iPad Pro’yu tanıtacacağı konuşulmaya başlandı. Yeni 9.7 inç iPad Pro‘nun Apple Pencil uyumlu, Smart Connector desteği ve akabinde Smart Keyboard ile geleceği belirtiliyor. Güçlü donanımı ile, A9X işlemci, dört hoparlör, 2 GB RAM ile geleceği de şimdiye kadar ortaya çıkan söylentilerde belirtiliyor.

Ayrıca etkinlikte Apple Watch için yeni kayışlarında tanıtılacağı gelen bilgiler arasında.

müşteri hizmetleri