Apple’ın Yeni MacBook Pro ile Birlikte Kaldırdığı 5 Şey

img_0040

Apple, bu yıl eski cihazlarında olan bazı özellikleri kaldırma yolunu tercih ediyor. iPhone 7’de kulaklık jakını kaldırdığı gibi yeni MacBook Pro ile de bazı teknolojileri kaldırmış oldu.

teknik destek <

1. MagSafe Konnektör

img_0035

MagSafe, MacBook’ların şarj olurken yanlışlıkla kablosuna ayağınızın takılması sebebe ile bilgisayarınızın yere düşmesini önleyen bir sistemdi. Yeni MacBook Pro’da artk MagSafe yok.

2. Arkadan Aydınlatmalı Apple Logosu

img_0036

MacBook’larda en sevilen özelliklerden birisi arkada yer alan şıklı Apple logosuydu. Herkeste olmasa da bazı insanlar İçin bir hava atma aracıydı. Yeni MacBook Pro ile birlikte bunun yerine alüminyum logo geldi.

3. Klasik USB Port

img_0037

MacBook Pro’larda eski büyük USB bağlantı noktaları gitti. Bunun yerine 4 adet USB-C portu geldi. Bu sizin MacBook’a harici sabit disk, flaş bellek veya iPhone’u adaptör olmadan bağlayamamanız demek.

4. SD Kart Okuyucu

img_0038

Yeni MacBook Pro’larda SSD kart okuyucu da kaldırıldı. Bu DSLR fotoğraf makinası sahipleri için kötü haber. Ya yeni WiFi özellikli makina almak yada WiFi üzerinden karttaki resimleri almanın çaresini bulmak gerekiyor.

5. Güç Adaptörü Uzatma Kablosu
 

img_0039
Yeni MacBook Pro modelleri Apple’ın Güç Adaptörü Uzatma Kablosu ile gelmez. Ne yazık ki satın almak için 19 $ ödenmek zorunda.

müşteri hizmetleri