Apple’ın Yeni Nesil Apple Store’larına Daha Yakından Bakın

Apple_Store

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Apple’ın perakende müdürü Angela Ahrendts ve Jony Ive yeni jenerasyon Apple Store’lar için özel bir mağaza tasarımı üzerinde çalıştıklarını paylaşmışlardı. Şirket yeni jenerasyon Apple Store’larını öncelikle ABD’deki müşterileri ile tanıştırmayı hedefliyor.

müşteri hizmetleri

Şirketin ABD’de bulunan Memphis’deki son mağazasında yeni nesil tasarımlı bir mağaza sunumu içerisinde olduğu ortaya çıktı. Özel ahşaplardan tanıtım için özel olarak hazırlanan 37 metrelik TV’lere kadar bir dizi üst segment iç yapıyı kullanan Apple’a bu yeni nesil mağazasının maliyeti 1.5 milyon dolar.

Yeni nesil ahşap duvarlarda, kulaklıklar, hoparlörler ve diğer Apple aksesuarlarına yer verilecek.
Apple-Store-1

Apple_Store_2

Patentli tavana gömülü ışıklandırmalar için de Apple her şeyi ince düşünmüş. Yeni nesil ekran tabloları da Jony Ive tarafından dizayn edilmiş. Elektrik prizleri, USB portlarını gizleyen özel sensörlerle donatılan bu yeni nesil Apple Store’ların  yavaş yavaş genişletileceği ve diğer ülke ve bölgelerde yer alan mağazalarında bu şekilde güncelleneceği belirtiliyor.

müşteri hizmetleri

AppleFoni editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, aktif çalışma yaşantısını da sürdürmeye devam ediyor.