İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Yeni Patenti Mac Klavye Sorunlarını Düzeltiyor

Apple, yeni bir patent alarak, klavyelerinde bazı iyileştirmeler yaparak çok daha fazla performans deneyimi sunacak.

teknik destek

Marka veya model farkı olmadan, klavyelerde tuşların takılı kalması kullanıcıları en fazla sinir eden bir durum. Neyse ki Apple, Macbook kullanıcıları için bir çözüm üretiyor.

iEmpire bu haftasonu, toza ve kire karşı çok daha dayanıklı bir patent başvurusu yaptı. Bu patentin çok uzun bir süre sonra ortaya çıkması şaşırtmaya yetti. Patent, klavyenin tozu veya kiri dışarı tutabilen iki etkeni ele alıyor. Yeni klavye boşlukları tamamen kapatıyor, veya her tuşun altında hava üfleyen bir platform yatağı oluyor. Aslında ikinci yöntem daha iyi.

macbok

İlk olarak 8 Eylül 2016‘da arşive kaldırılan patent, henüz daha uygulamaya geçmemiş olsa bile, çok uzun süredir yer alıyor. Yeni MacBook Pro model sahipleri, bazı tuşlarda kronik bir takılma sorunu yaşıyor. Eski modeller ise daha kolay temizlenmekte. Sorunun kaynağı, yeni MacBook’ları incelebildiği kadar inceltmek için tuşların basılma durumu arasında çok ince bir detaya yer vermiş.

Apple garanti kapsamında olan bilgisayarların çoğunu değiştirdi.

Yinede bu patentin Apple’ın klavye meselesini tek başına çözmesi beklenmiyor. Sizin de MacBook’unuzda böyle sorunlar bulunuyor mu?

teknik destek