İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Yeni Video Uygulaması İlk 4 Günde 1 Milyon Kere İndirildi!

Apple’ın 6 Nisan’da piyasaya sürdüğü yeni video hazırlama uygulaması Clips, uygulama analiz firması App Annie’nin TechCrunch ile paylaştığı tahminlerine göre, ilk dört günde 500.000 ila 1 milyon indirmeyi gördü.

teknik destek

Clips, piyasaya sürülmesinin ardından ABD App Store’da en çok indirilen uygulamalar arasında 28. sıraya yerleşebildi ancak daha üst sıraya yerleşemedi. Apple’ın daha az sayıda kullanıcısı olan Müzik Notları uygulaması ile Clips karşılaştırıldığında, Müzik Notları kullanıma sunulduğu ilk günde ABD App Store’da 29. sıraya oturmuştu.

Piyasaya sürülmesinden bu yana Clips’in, App Store’daki popülaritesi düşmeye devam ediyor. Perşembe günü 28. sıraya yerleşen uygulama, cumartesi günü 39. sıraya geriledi ve bugün itibariyle 53. sıraya kadar gerilemiş durumda. Clips, daha fazla iOS kullanıcısı tarafından keşfedildiğinde popülerlik kazanabilir. Bunun için Apple, App Store’da “Öne Çıkanlar” bölümünde şu anda uygulamayı listeliyor.

Clips, adından da anlaşılacağı gibi, bir saat uzunluğuna kadar geliştirilmiş videolar oluşturmak için kullanıcılara birkaç video klip, resim ve fotoğraf ile sesli kitap, müzik, filtre ve grafik birleştirme imkânı tanıyor.

Clips’le oluşturulan videolar, Mesajlar uygulaması ile doğrudan kişilerle veya Instagram ve Facebook gibi çeşitli sosyal ağlarda paylaşılabiliyor. Ancak, uygulamanın Snapchat gibi uygulamalarla rekabet edebilmesine olanak tanıyacak yerleşik bir sosyal ağ oluşturma yeteneği yok.

Clips’i App Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz. [Doğrudan bağlantı]

müşteri hizmetleri