Apple’ın Yüzü iPhone X İle Güldü!

applein-yuzu-iphone-x-ile-guldu

Apple’ın iPhone’un 10. Yılına özel olarak tanıttığı iPhone X modeli kullanıcılar tarafından çok beğenildi. Ülkemizde 6.000 TL gibi bir fiyattan satışa çıkan iPhone X Apple’ın yüzünü güldürdü. 

teknik destek <

Çerçevesiz akıllı telefonlar arasında hiç şüphesiz çentiğiyle diğer akıllı telefonlardan ayrılmayı başaran iPhone X başlangıçta kullanıcılar tarafından beğenilmese de sonrasında kullanıcılar tarafından çok beğenilmişti. Counteerpoint tarafından yapılan araştırmada iPhone X geçtiğimiz yılın son çeyreğinde akıllı telefon pazarındaki karın yüzde 35’ini tek başına toplamayı başardı. iPhone X’i yüzde 19 ile iPhone 8 izlerken iPhone 8 Plus ise yüzde 15 pay almayı başardı. Apple’ın tartışılan iPhone X modeli akıllı telefon pazarındaki gelirlerin yüzde 21’ine ulaştı.

applein-yuzu-iphone-x-ile-guldu-2

Counterpoint’in raporuna göre iPhone X 2017 yılının son çeyreğinde akıllı telefon satışlarının toplam karının yüzde 35’ini taplamayı başardı. Apple akıllı telefon pazarındaki karın yüzde 86’sına sahip olurken iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin de kardaki payı büyük oldu. 

Apple’ın Yeni iPhone Modeli Ortaya Çıktı!

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Counterpoint yetkilisi “Dünya genelinde akıllı telefon karları 2017 yılında yüzde 1 azaldı. Ancak Apple sadece 2017’nin son iki ayında yüzde 1 oranında karını arttırmayı başardı.” dedi. Rapora göre ayrıca Samsung’un Note 8 modeli yüzde 3.9 oranında kar payına sahipken Galaxy S8 Plus modeli Samsung’a sadece yüzde 1.7 oranında kar getirmiş durumda. 

müşteri hizmetleri

Comments are closed.