Artık Hey Siri! Demiyoruz – watchOS 5

Artık Hey Siri! Demiyoruz – watchOS 5

Firma tarafından WWDC etkinliğinde tanıtılan ve beta sürümü geliştiricilere açılan watchOS 5’in yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Çeşitli yenilikleri Apple Watch modellerine katan watchOS 5’in çıkan son beta “Hey Siri” kalıbını ortadan kaldırıyor.

teknik destek <

watchOS 5 ile beraber Apple Watch’ın Siri kullanımı basitleştirmeye çalışan Apple, bundan sonra “Hey Siri” demeye gerek olmadan dijital asistandan yararlanabilmek için “Raise to Siri” özelliğini aktif ediyor. Bu özellik sayesinde yalnızca bileğinizi kaldırarak Siri’ye hitap edebiliyorsunuz.

Artık Hey Siri! Demiyoruz - watchOS 5

Henüz beta sürecinde olan watchOS 5, geliştirici hesabı olanlar için kullanıma açık durumda. Güncelleme sonrasında meydana gelebilecek problemlerin çözümlerinin diğer Apple ürünlerindeki kadar basit olmamasından dolayı watchOS 5, Beta Yazılım Programı kapsamına dahil değil. Halka açık beta sürümleri paylaşılmıyor.

Apple, watchOS 5’in herkese açık tam sürümü sonbaharda yayınlacak. Apple Watch Series 1,2 ve 3’de çalışacak olan watchOS 5, ilk Apple Watch modelinde çalışmayacak.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.