Şimdi yükleniyor

Artık WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı Geri Alabiliyorsunuz!

wp1

Artık WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı Geri Alabiliyorsunuz!

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

WhatsApp, dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak biliniyor. İlk çıktığı zamandan bu yana kendini geliştiren ve bir çok özelliği bizimle buluşturan WhatsApp, bu özelliklerin üstüne her geçen gün bir yenisini daha koyuyor. Son olarak WhatsApp kullanıcılarının uzun süredir beklediği yeni mesaj silme özelliği de bugün itibariyle Android kullanıcılarının beğenisine sunuldu.  WhatsApp’ın yeni özelliği sayesinde yanlışlıkla gönderilen mesajlar artık söz konusu olmayacak.

teknik destek

WhatsApp’ın Delete for Everyone özelliği nasıl kullanılıyor?

Delete for Everyone özelliği sayesinde WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz mesaj hem sizin hem de gönderdiğiniz kişinin cihazından siliniyor. Gönderilen mesajı (GIF, video, belge, fotoğraf ve sesli mesaj) silmeniz için size 5 dakika gibi yeterli bir zaman sunuluyor.

Gönderdiğiniz mesajın üzerine tıklayıp Delete for Everyone seçeneğini seçtiğiniz zaman mesaj her iki cihazdan da siliniyor. Delete for Me seçeneğinde ise mesaj sadece sizin cihazınızdan siliniyor.

Şimdilik sadece Android’deki WhatsApp Beta sürümünde kullanılan bu özellik yakın zamanda iOS cihazlarda da kullanılabilir olacak.

teknik destek